Proč si pořídit do chodby laminátovou podlahu

Datum článku: 31. 10. 2022

Předsíň je místností, ve které je podlaha namáhána poměrně hodně. Podle toho je také potřeba jí vybírat. Jedním z materiálů, které se v předsíni určitě neztratí, je také laminát. Jaké jsou při použití v chodbě jeho konkrétní výhody a nevýhody?

Proč si pořídit do chodby laminátovou podlahu

Odolnost především

Odolnost je parametr, bez kterého se podlaha v předsíni zkrátka neobejde. Laminátovým podlahám však naštěstí nechybí. I proto nacházejí laminátové podlahy využití nejen v obývacích pokojích nebo ložnicích, ale také v komerčních prostorách a v případě voděodolného provedení dokonce i v kuchyních a koupelnách. Není proto důvod vyřazovat laminátovou podlahu z výběru pro chodby a předsíně.
Laminátová podlaha dokáže přestát sem tam nějaký ten pád předmětu nebo oděr. A to je pro předsíň obzvlášť důležité, neboť pravděpodobnost, že se na podlaze objeví třeba kamínek uvolněný z venkovních bot. Velkou výhodou je i to, že pod laminát lze bez problémů položit podlahové topení.

Jednoduchost, přívětivost, univerzálnost i rozumná cena

Laminátové podlahy charakterizuje také snadná a rychlá pokládka i jednoduchá údržba. Na laminátovou podlahu postačí vlhký hadr a saponát. I při základní údržbě si laminátová podlaha navíc uchovává po dlouhou dobu svůj původní vzhled.
Z čeho mít strach rozhodně nemusíte, je to, že by se vám laminátová podlaha nehodila do chodby designově. Množství dekorů a barevných provedení dostupných na trhu je natolik velké, že si z nich vybere opravdu každý. Laminátová podlaha přitom nemusí být nikterak drahá. Oproti řadě jiných materiálů jde naopak o cenově výhodnou volbu.

Mají laminátové podlahy nevýhody?

Jako každý jiný typ podlahy, i laminát má kromě výhod také nevýhody. Předně se jedná o větší náchylnost k poškození vodou (samozřejmě to platí pro podlahy bez voděodolné speciální povrchové úpravy). Druhou nevýhodou je potom vyšší tzv. kročejový hluk. To ale v předsíni není tak důležité jako např. v ložnici nebo obývacím pokoji. Zkrátka a dobře, laminátová podlaha je pro chodby velmi vhodnou volbou a lze ji jen doporučit