Optimální stravování pro vašeho pejska

Datum článku: 12. 3. 2019

Chcete dopřát vašemu psímu kamarádovi jen to nejlepší? Zaměřte se na jeho stravu. I u čtyřnohých miláčků je důležité to, co jedí. Nejvhodnější krmivo pro vašeho pejska dopřeje radost jemu, i vám.

Optimální stravování pro vašeho pejska

Pes a jeho výběr potravy

Pes si sám vybírá potravu, a to podle čichu. Až potom jsou na řadě chuťové buňky a hlad. Vzhledem k tomu, že pes má nahoře 20 zubů a dole 22, může potravu kousat i trhat, a to za pomocí špičáků, které jsou v horní i dolní čelisti.

Složení potravy

  • Nejvhodnější krmivo pro vašeho pejska by mělo být bez umělých lákadel a chemie.
  • V krmivu by měly převažovat živočišné bílkoviny.
  • Krmivo nesmí obsahovat masokostní moučku nebo vedlejší produkty živočišného původu.
  • Granule vybírejte podle původu surovin.
  • Tuky obsažené v krmivu by měly být převážně z masa.
  • Vybírejte krmivo s obsahem sacharidů – pro lepší stravitelnost jsou vhodnější rýžové či bramborové vločky.
  • Vitamíny (celkové zdraví psa) a vlákninu (trávení) by měl pes získávat hlavně z ovoce a zeleniny. Výběr krmiv pro psy byste měli podřídit těmto aspektům.

Strava u nemocného psa

Trpí váš pes například plynatostí, průjmem, smrdí mu z tlamy, nadměrně se drbe nebo má nekvalitní srst? Může jít buď o potravinovou alergii nebo jen o nedostatek nebo přebytek určitých živin. Zkuste na chvilku vysadit tolik vydatné krmivo, pejsek by se měl dát do pořádku během chvilky.

Vyhýbejte se domácímu jídlu, které je určeno pro člověka. To, co dělá dobře vám, nemusí dobře dělat psovi a mnohdy to může skončit velice špatně. Pokud jste se rozhodli psovi vařit, nastudujte si vše potřebné, abyste ho neochuzovali o živiny a vitamíny. Výběr krmiv pro psy není žádná sranda a řídí se podle mnoha aspektů. Při jeho volbě se určitě poraďte s odborníky. Rádi vám poradí a váš pes se bude mít jako v bavlnce.