Ženy na mateřské dovolené, vyhněte se zlozvykům, které přidávají kila!

Udržet si štíhlou postavu na mateřské dovolené dá často pořádně zabrat. A proto to také mnohé maminky neřeší. Snědí, co kde vidí, cvičení nahradí krátkou procházkou s kočárkem, a tak není neobvyklé, že vesele kynou. Teprve když mají kil víc než je zdrávo, začnou vymýšlet, jak se jich zbavit. Ale to již jen tak nejde. Lepší je, váhu si od začátku trochu hlídat a vyhnout se nešvarům, které zbytečně přidávají kila navíc.

ženy, matky, mateřská dovolená, zdraví, hubnutí, nadváda

Nedojídejte po dětech

I vám se zdá, že je škoda vyhazovat zbytky jídla po vašem drobečkovi? Možná jako mnoho jiných maminek i vy máte ve zvyku dojídat po něm ovocné výživy, jogurty, dětské sušenky, pečivo či jiná jídla. Ale tímto způsobem přijímáte i nadměrné množství kalorií, které se časem projeví jako další a další tukové polštářky na vašem těle. Proto raději zbytky jídla vyhoďte. Nejste přece odpadový koš a tak či onak dojídáním po vašem prckovi v konečném důsledku jen uškodíte sama sobě.

Kojení

Ačkoli ne každá maminka může potvrdit, že jí kojení pomohlo ke ztrátě těhotenských kilogramů, je mnoho těch, které právě na tento způsob "hubnutí" nedají dopustit.  Na kojení v tomto směru nedají dopustit ani mnohé celebrity, kromě jiných například Miranda Kerr, která se také v médiích vyjádřila, že právě kojení jí pomohlo rychle se zbavit těhotenských kilogramů.

Pohyb

Každodenní procházky s vaším miminkem mohou být vcelku dobrým tréninkem. Chůze je výbornou formou pohybu a není to nic náročného. Navíc spojíte příjemné s užitečným. Pokud se chcete hýbat více, zkuste se zapsat na hodiny cvičení s miminky, které fungují dnes již v mnoha městech, nebo si vyhraďte čas alespoň dvakrát týdně a jděte si zacvičit - ať už do posilovny nebo na zumbu, případně si jděte zaplavat. Miminko zatím pohlídá tatínek či babička. Nějaká ta hodinka dva či třikrát v týdnu není mnoho a uděláte něco pro své zdraví i postavu.

Strava

Bez zdravého stravování to věru nepůjde. To, co jíme, úzce souvisí s tím, jak vypadáme. Bohužel, takhle to funguje. I když kojíte, neměla byste se přejídat a omlouvat to tím, že musíte jíst jako dřevorubec, abyste nepřišla o mléko. Vyvážená a pestrá strava, jakož i pravidelnost ve stravování, je základem. Nesmíme zapomínat ani na pitný režim. Vyhněte se však přeslazeným nealkoholickým nápojům a dopřejte si raději neslazené čaje či čistou vodu, případně ředěné ovocné a zeleninové šťávy. Ve stravě by neměla chybět čerstvá zelenina a ovoce a snažte se vyhnout typicky nezdravým jídlům (hranolky, smažená jídla, sladkosti a podobně).

Spánek

Mnohé výzkumy potvrzují, že ženy, které málo spí, mívají častěji nadváhu než ty, které mají dostatek spánku. A maminky s malým miminkem by věru o nedostatku spánku uměly vyprávět. Tělo si chybějící energii pak ptá ve formě vyšší chuti na jídlo a obvykle na sladké, případně se maminky snaží dohnat chybějící spánek pitím kávy či energetických nápojů. Nic z toho však není správně a většinou jen vede k nesprávným stravovacím návykům a nárůstu hmotnosti. Pokud je to možné, pospěte si i přes den v době, kdy spí vaše miminko. Domácí práce počkají. Večer jděte spát dříve, nebojte se jít do postele již v době, kdy ukládáte miminko. Čas od času vám takový brzký odchod do postele opravdu prospěje. Vyhněte se sledování TV dlouho do noci na úkor spánku. Žádný seriál nebo film přece není tak důležitý jako vaše zdraví a dobrá nálada. Protože nevyspalá maminka je většinou i nervózní a podrážděná, což jsou opět faktory přispívající ke zvyšování hmotnosti. Hubnutí po porodu je neustále diskutovaným tématem. Vždyť každá maminka chce i dobře vypadat a dobře se cítit. Při troše snahy se toho dá dosáhnout. Možná vám pomohou i výše uvedené tipy. 

comments powered by Disqus


Podobné články


Na jaře se snadněji hubne

Jarní teplé paprsky příjemně zahřívají, ale neunavují. Jaro nás inspiruje k barevným kombinacím, ať už je to...
více...

Nenechte se ovládat vzory z časopisů! Jste jedineční, tak se tak i stravujte a hýbejte!

Téměř každý den se s železnou pravidelností objevují někde v časopisech a na internetu články, které radí...
více...

Ovoce, které se doporučuje při redukčních dietách

Konzumaci ovoce si často spojujeme s dietou. Ale pozor, ne všechny druhy ovoce jsou při počítání kalorií vhodné....
více...

Deset rad, které vám pomohou zhubnout

Boj o štíhlou postavu bývá často prohraná bitva. Ale jednou to vyjít musí! A my vám k tomu přidáme deset...
více...

Dieta podle menstruačního kalendáře

Musím zhubnout! Kolikrát jste již vyslovily, milé ženy, tuto větu? A co po ní následovalo? Občas chaotické...
více...

Váha jsou jen čísla, nestaňte se závislá na jejich sledování!

Odsuzujete lidi, když jsou závislí na návykových látkách? Ale závislost není jen na kávě, alkoholu...
více...

Hubnutí nejen do plavek a nejen před sezónou koupání

Hubnutí do plavek není jen akce spojená s létem. Plavat můžeme celý rok a rovněž navštěvovat wellnes pobyty,...
více...

Péče o rty v zimě se neobejde bez ochranného balzámu

Mrazivé a větrné počasí nedělá dobře nechráněnému obličeji. Vysušuje nejen pokožku, ale také sliznice. Proto...
více...

Zdravá zimní procházka vyžaduje "zdravé" oblečení a ochranu pleti před mrazem

Zimní procházky městem nebo přírodou nám dokáží připravit krásný zážitek. Ale co si na ně obléci, abychom...
více...

Hubnutí pomáhají odměny ve formě malých pamlsků

Hubnutí a mlsání? Myslíte si, že to nejde dohromady? Tak to se ale velice mýlíte! Právě mlsání dokonce...
více...