Život se dá brát z té lepší strany, a tím se vyhnout nemocem a špatné náladě

Datum článku: 25. 2. 2014

Většina lidí hledá návod k pevnému zdraví, strávením pár dní v posteli. Málokdo si dovolí v dnešní době být " nemocný " a přijít o část výplaty v práci. A ani návštěva lékaře není zadarmo.

Život se dá brát z té lepší strany, a tím se vyhnout nemocem a špatné náladě

Návrat k přírodě, pohyb a střídmost jsou správné kroky k udržení si zdraví a vitality

Opravdu je to obrovské plus, ale co vnitřek? Nezaměřujeme se na vnitřní orgány a jejich fungování, ale psychiku. Pokud něco člověka trápí, sužuje, nahlodává ho to z vnitřku, těžko mu zdraví dlouho vydrží. Uvědomujete si, jak obrovský vliv má psychika? Pohoda, respektive nepohoda v životě a každého jedince má dopad nejen na zdraví, ale na průběh celého života. Pokud chviličku náhodně pozorujete lidi ve vašem okolí, zjistíte, že se s projevy psychických stavů setkáváte denně (nikdo není výjimkou).

Mnoho lidí má negativní přístup k životu a k sobě samému

Sebepodceňování, pesimistický pohled na běžné dny a život kolem sebe, závist, nenávist, pomluvy a nevraživost. Špatná nálada, počasí ... a soustavné stěžování, vždy se něco najde, co je špatně. Vše, co se děje v jejich okolí se jim zdá jako konec světa a zase je důvod si stěžovat a naříkat. Takový pohled a přístup je základním kamenem pro neúspěch, ať už v pracovním nebo v osobním životě, s postupným dopadem na vlastní zdraví. Není se čemu divit, že je takový člověk je náchylnější na různé nemoci, deprese a možná i opakované virózy a lehčí formy onemocnění.

Zkuste se zamyslet, jak je na tom je vaše psychika, vaše nitro,

jak se vnímáte, jaký máte přístup k jiným, k sobě a k vlastnímu životu. Nalaďte se pozitivně a berte život z té lepší stránky. Myslete a berte se pozitivně, vždyť "Po každé bouřce zasvítí sluníčko". Ráno, jakmile vstanete, postavte se před zrcadlo a pochlubte se, jak dobře vypadáte, jaké máte hezké vlasy a jak krásný den je před vámi. Udělejte to v předstihu. Nalaďte se pozitivně, pozvedněte své JÁ, své EGO. Vašeho úsměvu, pozitivního přístupu a rozjasněné tváře si určitě všimnou i vaši kolegové, kolemjdoucí, a věřte tomu, že budete odměněni úsměvem. Uvědomte si dopady vašeho myšlení na všechno kolem vás, na své blízké, včetně vlastního zdraví. Mějte na paměti, že vždy máte minimálně dvě možnosti rozhodování.

Hledejte na všem a v každém jen to pozitivní

Ano jde to. Vždy záleží jen na úhlu pohledu. Volba je jednoduchá, vyberte si správně a budete skutečnými pány svého života a štěstí.