Stříhání vlasů a radikální změna účasu s sebou často nese řadu překvapení

Nebaví vás už delší vlasy a plánujete radikální změnu? Ale víte, jak je to s tím příslovím "Dvakrát měř, jednou řež!"? Nechat se ostříhat, to je rychlá a snadná záležitost, ale co potom? Byla jste zvyklá hodit vlasy do gumičky a vyrazit? Tak to teď určitě nepůjde. A jsou zde i další aspekty, které je třeba zvážit, než dovolíte své kadeřnici vzít nůžky do ruky.

vlasy, péče o vlasy, účesy, stříhání vlasů, ženy

Dlouhé vlasy a účes pomocí skřipce

Jedním z důvodů, proč litujeme, že jsme se dali ostříhat je to, že si nejsme vědomé následné údržby a péče. U dlouhých vlasů jsme zvyklé je jednoduše sepnout do vysokého culíku a jít. Zapomínáme, že u krátkého střihu to takto vůbec nefunguje ...

1. Nová rutina

Nový střih, to je také nová rutina. Je třeba se myslet nad tím, že některé střihy vyžadují více péče. Je důležité vědět, co všechno vás bude nový účes stát. Nejen co se týče peněz, ale i času.

2. Čas na styling

Vyžaduje tento účes značné množství času na jeho styling? Ještě předtím, než se dáte ostříhat, je třeba vědět, kolik času budete ráno před odchodem do práce muset strávit v koupelně. Aby krátké vlasy vypadaly chic, je třeba je nejprve upravit. Nezapomínejte, že je už do culíku tak snadno nedáte.

3. Pravidelný stříh

Jak často se teď budu muset dávat stříhat? Je důležité si určit, jak často budete napříště muset reálně navštěvovat svého kadeřníka. Záleží to však jen na vás a na tom, jaká délka vlasů se vám bude nejvíce líbit a zároveň vám bude nejvíce vyhovovat.

4. Co s ostříhanými vlasy

Mohu darovat své vlasy? A proč ne! Pokud se rozhodnete zkrátitje  o více než 40 centimetrů, můžete tím pomoci dobré věci. Vlasy ale nesmí být barvené!

5. Culíková délka

Je těžké vzdát se tohoto pohodlného, culíkového nebo drdolového řešení. Proto se zamyslete, zda je při vaší práci třeba mít vypnuté vlasy nebo zda vám prostě nebudou vadit nezbedné pramínky padající do obličeje.

6. Barvení vlasů

Vlasy si barvěte vždy až poté, co se dáte ostříhat. Nemá přece smysl vyhodit peníze za nádherné ombré, kterého se nakonec i tak hned vzdáte.

7. Používání žehličky a kulmy 

Musím umět zacházet s kulmou nebo žehličkou, abych dosáhla dokonalý look? Dlouhé vlasy vypadají téměř vždy dobře i bez jakékoliv tepelné úpravy. U kratšího střihu to tak častokrát vůbec nemusí být. Pokud neumíte zacházet s kulmou nebo žehličkou, poraďte se raději se svým kadeřníkem. Každodenní vytvoření pěkného účesu by se vám mohlo snadno zprotivit.

8. Stylingové přípravky 

Jaké produkty budu muset používat k udržení pěkného účesu? Řekněme si upřímně, naše koupelna není zásobena takovými produkty, jaké nacházíme v kadeřnických salonech (i když bychom velmi chtěli). Kosmetika na údržbu nového účesu má velký vliv na jeho celkový vzhled. Zeptejte se vašeho kadeřníka na cenově dostupné produkty, se kterými vykouzlíte dokonalý look i bez pomoci odborníka.

9. Domácí úprava vlasů

Budu si umět upravit vlasy i sama doma? Je skvělé vyjít ze salonu s vlasy jako mají supermodelky, ale po prvním umytí se kouzlo nového účesu jaksi vytrácí. Nezapomeňte si proto vyžádat jednoduché triky na úpravu vašich vlasů, kterou hravě zvládnete i doma.

10. Prodloužení vlasů 

Co když mě kadeřník neostříhal vůbec podle mých představ? Nepovedený účes dokáží alespoň trochu zakamuflovat různé ozdoby do vlasů jako jsou sponky, čelenky či šátky. Pokud je to však opravdu špatné, konečným řešením je prodloužení vlasů. Anebo počkat, až vám vlasy opět dorostou. A zde jsme zase u začátku článku, který radí, nedělat ukvapená rozhodnutí!

 

 


Podobné články


Jak se starat o vlasy a vyrobit domácí vlasové masky?

Vlasy vyžadují vaši pozornost celoročně. V létě se přehřívají a trpí slunečním zářením, v zimě je zase...
více...

Vlasy na dovolené, před dovolenou a během cesty v letadle

I vlasy potřebují dovolenou. Proto až vyrazíte k moři, dejte jim volno od všech elektrických spotřebičů, laků,...
více...

Kartáčování dodá vlasům objem a lesk

Česání vlasů je pro některé ženy příjemná záležitost, pro jiné jsou to doslova muka. Každopádně...
více...

Vlasy se dají snadno zkrotit kartáčkem na zuby

Myslíte si, že o vlasech víte skoro vše? To je sice dobře, že se zajímáte o to, jak své vlasy téměř...
více...

Vlasy zvětší objem, když je budete správně fénovat

Kvalita vlasů je záležitost genetiky, ale kvalitní péče může leccos změnit. Ale nejedná se jen o kvalitu vlasové...
více...

Alkohol ničí nejen játra, ale i vlasy

Alkohol neprospívá játrům, psychice, ale překvapivě ani vlasům. To jste možná, milé uživatelky “ohnivé”...
více...

Nejčastější chyby, které děláme při mytí vlasů

Staráte se správně o své vlasy? Většina žen by asi odpověděla kladně. Ale často to nebývá pravda, přestože...
více...

Co dělat s podrážděnou vlasovou pokožkou?

Co dělat, když vaše vlasy přestanou být v kondici? Stává se to hlavně po zimě, kdy tělu chybí vitaminy,...
více...

Padání vlasů pomohou zastavit vitaminy, masáže a homeopatika

Padání a následné řídnutí vlasů může mít několik příčin. Zamyslete se nad tím, co jste zažili během...
více...

Recepty na pevné a husté vlasy, které již používaly naše prababičky

Krásné vlasy nezdobí jen dnešní ženy. I naše babičky a prababičky si potrpěly na kvalitě svých vlasů....
více...