Roztřepené konečky vlasů spraví dusting, kokosový olej a šetrné česání

Datum článku: 21. 6. 2019

Roztřepené vlasové konečky? To je dost podstatná vada na "koruně krásy". I když si s tím často lámeme hlavu až před nějakou významnější událostí, kde chceme vypadat dokonale. Na roztřepené vlasy existuje spousta zaručených preparátů, ale funguje jen jediný! I když možnou prevencí je šetrné česání, které nic nestojí.

Roztřepené konečky vlasů spraví dusting, kokosový olej a šetrné česání

Šetrné česání vlasů

I zdánlivě banální česání dokáže zapříčinit štěpení konečků. Pokud to děláte nešetrným způsobem, máte velký podíl na špatné kvalitě svých vlasů. Jelikož jsou velmi křehké, měli byste s nimi jemně zacházet. Zda to děláte nesprávné, zjistíte podle nepříjemného zvuku, který je během česání slyšet. Pokud je vše v pořádku, hřeben po vlasech potichu a snadno klouže.

Teplota žehličky

Čím vyšší teplotu si na žehličce nastavíte, tím více škod způsobíte. Na to, abyste si vyrovnali vlasy, vám postačí u jemných vlasů 160 stupňů. Přesto, že to bude trochu déle trvat, obecně se doporučuje vyrovnávat vlasy po menších pramíncích s teplotou maximálně 200 stupňů.

Dokonalé vymytí vlasové kosmetiky

Ujistěte se ještě předtím, než si budete vyfoukat vlasy, jestli jste si důkladně smyly veškerý šampon, masku, kondicionér nebo olej. Pokud jste na vlasech nechali nějaké zbytky produktů, v kombinaci s teplým vzduchem mohou způsobit více škody než užitku.

Dusting - oprašování

Bohužel, jediný zaručený způsob, který odstraní zničené vlasy, je stříhání. Jednou, když se vlasy roztřepí, už je dohromady nikdy nic nedá. Pokud se však vaší délky nechcete vzdát, požádejte kadeřníka, aby použil speciální techniku ​​dusting, která odstraňuje jen zničené konce.

Kokosový olej

Nemusíte investovat hodně peněz do kosmetiky, která častokrát ani nedosáhne slibovaných výsledků. Kokosový olej je poměrně levnou alternativou vzhledem k tomu, že ho můžete využít i v kuchyni. Kromě toho, že je přírodní a neobsahuje žádný alkohol či silikony, vlasy zanechává lesklé a hladké. Nezapomeňte ho však důkladně smýt.