Na kvalitě a vzhledu vlasů se může nepříznivě odrazit slabé vysušení. Vlhký vlas obsahuje procento vody, které okamžitě při venkovních teplotách přitahuje chlad, a tak je poškozuje a láme.
V obou případech musí být vlasy suché, pouze tehdy jim neublížíme při finální úpravě. Jinak jejich doslova "uvaříme".
Příliš mnoho kosmetiky způsobuje zatížení nebo naopak nedostatečné ošetření. Vlasy jsou bez objemu, zplihlé, elektrizují, rychleji se mohou mastit nebo zůstanou nedostatečně vyživené, suché a špatně se s nimi pracuje. Opatrně se stylingovými přípravky se silnou fixací - ty mohou jemné vlasy zatížit. Zeptejte se svého kadeřníka na finální úpravu účesu, pomůcky a přípravky.
U šamponů je důležité vyplachování, jakékoli zbytky přípravků vlasy zatíží. Poznáte to jednoduše tak, že druhý den budou volat o pomoc v podobě opětovného mytí. Platí pravidlo, že dvakrát více času věnujeme vymývání šamponu než samotnému mytí. Vymývat je potřeba, dokud již z vlasů vytéká pouze čistá voda. Totéž platí i pro aplikaci kondicionérů, masek a kúr.
U všech přípravků se vyplatí sledovat na návodu doporučené dávkování. Obecně stačí použít poměrně malé množství velikosti pětikorunové mince.
Často děláme chybu a šampon nanášíme na temeno hlavy, kde ho napěníme krouživými pohyby do vlasů a pak opláchneme. Správně bychom měli šampon nanášet do cestiček a pak přidáním malého množství vody napěnit. Samotné šamponování by mělo být jemné a šetrné. Drhnutí a velký tlak vlasové pokožce neprospěje, příliš velké množství šamponu může způsobit elektrizování vlasů. Kondicionér nebo masku aplikujeme jen na konečky vlasů, ne ke kořínkům, rychleji se zamastí, nebudou držet tvar a v konečném důsledku si je budete muset druhý den umýt.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.