Barva očí prozradí, jaký máte charakter

Datum článku: 9. 10. 2015

Barva očí prozradí vás charakter. I když i tato hříčka příroda byla překonána. Nyní když muže upoutá blondýnka s modrýma očima, ani jedno nemusí být přírodní. Ale my se v našem článku budeme věnovat očím, které “nemaskují” barevné čočky. Ty totiž mnohé odhalí...

Barva očí prozradí, jaký máte charakter

Modré

Modrá barva očí je překvapivě velmi častá a zároveň výjimečná. Jejich majitelé mají v sobě zvláštní kouzlo a jsou mimořádně klidní. Zajímavostí je, že modroocí lidé s blond vlasy jsou méně sebevědomí než jejich tmavoocí vrstevníci. Vyhýbají se konfliktům a nesnášejí agresivní chování. První člověk s modrýma očima se podle vědců objevil před 16 tisíci lety. Přesně tehdy se vytvořila "modrooká mutace". Dříve měl každý z nás hnědé oči.

Hnědé

Hnědoocí lidé jsou něžní a spolehliví. Ačkoli pro muže nejsou hnědooké ženy na první pohled tak přitažlivé jako modrooké, najdou v nich spolehlivé, věrné a inspirativní partnerky. Zatímco lidé s modrýma očima často trpí nízkým sebevědomím, hnědoocí jsou ambiciózní, snadno dosahují své cíle a jsou úspěšní ve všem, do čeho se pustí.

Zelené

Tato barva je nejvzácnější, možná proto jsou zelenoocí lidé pro mnohé tak tajemní a záhadní. V historii, pohádkách i ve filmech jsou zelené oči symbolem magické moci. Často jsou jejich majiteli lidé se zrzavými vlasy. Pokud máte zelené oči, skrýváte v sobě hodně nahromaděné energie, jste vášniví a žijete naplno.

Oříškově hnědé

Tato barva je vzácná, vznikla smícháním zelené a hnědé, často je až nažloutlá - podle toho, jak na ni dopadá světlo. Lidé s takovými očima jsou velmi zábavní, vtipní, spontánní. Pokud se s jejich oříškovou barvou smíchala žlutá, jsou navíc i dětsky hraví a otevření novým věcem. Jsou to pestré osobnosti, ve společnosti se těší velké oblibě a mají množství přátel.

Šedé

Výjimečná a velmi vzácná barva, může mít odstín modré nebo zelené. Šedoocí lidé jsou vážní, klidní, šlechetní, inteligentní a tiší. Ostatní je považují za výjimečné osobnosti. Právě majitelé šedých očí jsou podle statistik nejméně agresivní.

Černé

Černoocí lidé jsou zodpovědní, spolehliví a rozumní. Právě od nich druzí často chodí na rady a nejvíce jim důvěřují. Majitelé černých očí rádi pomáhají a dělají radost druhým. Ve vztahu jsou skvělými partnery a žijí vyrovnaný, láskou naplněný život. Kromě toho jsou také velmi opatrní a praktičtí.