Nenechte se ovládat vzory z časopisů! Jste jedineční, tak se tak i stravujte a hýbejte!

Téměř každý den se s železnou pravidelností objevují někde v časopisech a na internetu články, které radí jak zhubnout, jak nabrat svalovou hmotu, jak zdravě žít. Již na jaře na nás křičí titulky o hubnutí do plavek a shazování zimních kilogramů. Všude samé rady, tipy, návody, doporučení a zaručené recepty. Ale...

modelky, hubnutí, ženy, krása, styl, móda, zdraví, pohyb

Každé tělo je jiné

Každé lidské tělo by teoreticky mělo fungovat stejně. V hubnutí i nabírání by měly platit fyzikální zákony a jednoduché principy. Ale neplatí.!Život není spravedlivý - každému rozdal jiné karty a jen na vás teď záleží, jak s těmi svými budete hrát.

Momentální trendy ve stravování

Existuje nepřeberné množství stravovacích a pohybových doporučení - v současnosti jsou populární "paleo" - tzv. dieta jeskynních mužů, kdy jíte hlavně proteiny a živočišné tuky, "raw" - syrová strava, ve které je zakázáno tepelně upravovat potraviny, "IIFYM (If It Fits Your Macros)" - tzv. flexibilní stravování, podle kterého si denně můžete dopřát nějaký pamlsek, pokud zapadne do vašeho denního rozpočtu na bílkoviny, cukry a tuky, a v neposlední řadě "clean", který zakazuje jíst polotovary a průmyslově upravované potraviny.

Jak správně cvičit?

V případě cvičení se laická i odborná veřejnost hádá, zda je na hubnutí lepší klasické kardio nebo velmi intenzivní intervalový trénink (HIIT). Přou se o to, zda po aerobní zátěži nebudete naopak přibírat a neměli byste proto cvičit raději jen silově.

Vzory z časopisů

Nakonec váš pocit z toho, co byste měli dělat a jací byste měli být, dotvářejí fotografie u článků. Zatímco ještě před časem zdobily tyto články vyhublé modelky, dnes se spíše naskýtá pohled na téměř maskulinní závodnice fitness (které drží tři měsíce drastickou, sacharidy omezující dietu, na fotkách se na vás smějí jejich vyrýsované břišní svaly, ale pak často opět přiberou) a ve vás vyvolávají dojem, že takto byste také měli vypadat.

Řiďte se jen sami sebou

Jediný člověk, který vám může diktovat, co jíst či nejíst a jak se hýbat či nehýbat, jste vy sami. Vaše tělo je jedinečné - nikdo na světě nemá shodné geny, nikdo nevypadá stejně, ani se stejně necítí. Každý člověk je unikátní, proto není možné, aby se všichni stejně stravovali a stejně cvičili. Při výběru potravin se zkuste řídit pouze svými vlastními pocity a tím, jak váš organismus reaguje. Jezte a sportujte tak, aby vám bylo dobře. Možná by někdo namítal, že mu dobře dělá snídat tabulku čokolády a večeřet hamburgery, ale takové postoje jsou spíše sebedestruktivní (ovšem pokud přijde den, kdy se takto stravovat budete, je to jen a jen vaše volba a jen vy za ni nesete odpovědnost i důsledky ).

Žádné extrémy

Zkuste se stravovat tak, abyste nasytili vaše tělo, ale i duši. Klidně si udělejte radost kouskem koláče, ale netrestejte se přejídáním se do bezvědomí s tím, že už je to i tak stejně jedno. Užívejte si všechno co jíte, ale také to s kým a kde jíte. Nečekejte, že když budete jíst "junk food" (odpad), bude vaše tělo bezchybně fungovat.

Pohyb jako zábava

Pohybem se bavte, nenuťte se do něj, ale zároveň zkoušejte trošku posouvat své limity. Ani největší odborník vám neřekne, jak přesně máte jíst - nejlepším specialistou na své tělo jste vy sami. Vzdělávejte se, čtěte, hledejte inspiraci, ale nepodléhejte módním trendům, které mohou rozházet váš metabolismus i psychickou pohodu.

comments powered by Disqus


Podobné články


Kabelka dodá ženě ženskost, ale také prozradí její vkus

Asi by se nenašla žena, která vlastní pouze jednu kabelku. Sice pryč je doba, kdy se barva kabelky ladila podle barvy...
více...

Šperky z chirurgické oceli nezpůsobují alergii, navíc jsou nadčasové a dobře se udržují

Šperky zdobily a zdobí naše těla neustále. Velkou oblibu sklízí hlavně šperky z ušlechtilých kovů, tedy zlata,...
více...

Módní přešlapy, které často ženy dělají

Módních přešlapů jsou plné ulice, ale i společenské sály. Některým ženám chybí velké zrcadlo, soudnost,...
více...

Tuk na břiše není jen následek špatné životosprávy, ale vždy je třeba se ho zbavit!

Nejen estéti a vyznavači štíhlé linie, ale i lékaři se shodují na tom, že tuk na břiše je problém. Jenže...
více...

Řecký jogurt pomůže s hubnutím a tvorbou svalové hmoty

Hubnutí s řeckým jogurtem jde snadno. Řecký jogurt obsahuje benefity, díky kterým nebudete mít hlad a nebudete...
více...

Nová a účinná metoda hubnutí

Štíhlá postava nemusí být pro vás jen snem, pokud nepřekročíte stanovený počet kalorií. Ale jak kalorie...
více...

Výběr barvy oblečení ovlivňuje nejen krásu, ale i zdraví

Víte jaký jste typ a jaké barvy nosit? Většina žen si s tím neláme příliš hlavu. Ano, pokud si koupíme šaty...
více...

Vlastní definice krásy - základ duševního zdraví

Vadí vám vaše postava? Naučte se s ní žít! Přestože to vypadá snadně, většina žen si zbytečně přidělává...
více...

Kdy je čas, najít si svůj styl?

Hledání svého stylu ve způsobu oblékání, úpravy vlasů a líčení je pro spoustu žen problém. Ale jsou...
více...

Voda zabrání tvorbě vrásek a dodá vaší pleti jiskru

Voda pro zdraví, ale i stav pleti. Ano, stále čteme, jak je důležitý pitný režim a používání hydratačních...
více...