Léčba pomocí barev - účinná metoda, která nebolí

Chladné a teplé barvy? Proč některá barva dokáže zahřát a některá zase studí? Způsobuje to vlnová délka frekvence světla. Pokud bychom sestavovali žebříček teplých barev, vedla by červená. Je to barva s nejdelší vlnovou délkou a zároveň nejnižší frekvencí. Ale barvy kromě toho, že je dělíme na teplé a studené mají i schopnost léčit. To věděli již staří Číňané, Egypťané a Řekové. A na jejich poznatky navazuje dnešní terapie barvami.

zdraví, léčba barvami, barvy

Význam barev

Když vyslovíme větu: "Nemám rád /a/červenou barvu" nebo "Ve žlutém oblečení vypadám otřesně" vypovídá mnohem více, než by se nám mohlo zdát na první pohled. V mnoha článcích se už napsalo, jací lidé inklinují k jednotlivým barvám. Na základě toho jsme věděli posoudit, jaký je člověk, kterého máme před sebou. Mnozí pracovníci personálních agentur se tímto dokonce řídí. Je to však správné? Odpověď na otázku je negativní. Není zcela možné zařadit člověka podle barvy oblečení, když ho neznáme. Přesně tak jako nemůžeme léčit všechny nemoci, když neznáme jejich příčinu .. Tak jako je ve světě medicíny mnoho věcí, které jsme ještě neobjevili, stejně souvislosti, proč člověk nosí konkrétní barvu mohou být širší.

Základní informace o auře a čakrách

Hlubší důvody, proč se nám zdá člověk sympatický nebo nesympatický spočívají právě ve vyzařování určité energie. Každý člověk má kolem sebe auru. Aura je světelné energetické pole, které je složeno z různých sil. Mezi nimi jsou i elektromagnetické síly. Pomocí vysokofrekvenční techniky se dá aura člověka dokonce fotograficky zachytit. Může mít různé zbarvení, které podléhá našemu tělesnému a duševnímu stavu. Čakry jsou energetická centra v našem těle. Každá z jejich je zodpovědná za určité funkce. Pokud tato centra vyprodukují dostatek energie, tehdy se cítíme dobře. Pokud jsou však z určitých důvodů zablokovaná, tehdy se cítíme oslabeni. Pomocí aury a čaker může zkušený léčitel určit i fyzický a psychický stav člověka, případně konkrétní diagnózu. Někdy podvědomě utíkáme k jistým barvám, které nám vlastně pomáhají a nepotřebujeme ani léčitele. Už víte, proč nemůžete člověka posuzovat podle barvy šatů?

Léčení pomocí barev

Terapie barvami je mimořádně účinná metoda. Nebolí, nevyvolává strach a působí kromě tělesné stránky i na naši psychiku. Pokud si nejste jistí, kterou barvu na sebe chcete nechat působit, zkuste si vyjasnit vaše potřeby, případně rovnou vaše problémy. Nyní ve zkratce vysvětlíme účinek základních barev.

Zelená barva

Zelená je barva, která na nás působí uklidňujícím dojmem. Terapeuticky se využívá na potlačení bolestivých zánětlivých procesů stejně jako na nemoci střev i žlučníku. Velmi dobře pomáhá i při namožení očí, proto se doporučuje používat, pokud často pracujete s počítačem, nebo hodně píšete. Posiluje sebevědomí a pomáhá stabilizovat kolísavou náladu.

Červená barva

Červená barva hřeje. Je symbolem života, energie, lásky, ale zároveň i agrese a vášně. Podporuje látkovou výměnu a vylučování i chuť k jídlu. Proto se používá hlavně při špatném trávení, nedostatečné funkci ledvin a na pročištění organismu. Podporuje činnost jater, tvorbu hemoglobinu i chuť na milování. Pomocí ní můžete zlepšit i svou kondici, protože dodává energii.

Žlutá barva

Znamená pohyblivost a myšlenkovou sílu. V terapii se používá všestranně podobně jako zelená barva. Posiluje životaschopnost a průbojnost. Podporuje proces vylučování škodlivin z těla, tvorbu žluči, tvoření žaludečních šťáv a stejně podporuje tok lymfy. Říká se, že pomáhá dokonce při ochrnutí i chorobách zraku a sluchu.

Modrá barva

Symbolizuje klid a duševní hloubku. Používá se na uklidnění a odstranění nespavosti. Brzdí zánětlivé procesy v důsledku tepla, protože chladí. Modrá tlumí křeče svalů i žaludeční potíže. Je vhodná při kožních alergiích. Snižuje horečku, zmírňuje klimakterické projevy a pomáhá snižovat přechodně zvýšený krevní tlak. Tmavé modrá působí také na hemoroidy a křečové žíly.

comments powered by Disqus


Podobné články


Chronická únava a syndrom dráždivého střeva spolu souvisí

Chronická únava a s ní spojená nespavost? Příčina může být ve střevech, kde se vyskytuje jiná mikroflóra,...
více...

Jak se pozná deprese a dá se potlačit silnou vůlí?

Když mluvíme o depresi, pak bychom měli na začátku říci, že deprese se v populaci objevuje poměrně často....
více...

Prevence vzniku nádoru tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva a konečníku je nejvýznamnější typ nádorů trávicího ústrojí a také jeden...
více...

Chorobné shromažďování věcí je nemoc, která vyžaduje odbornou léčbu

Chorobné hromadění věcí je přetrvávající potíž zbavovat se nebo loučit se s různými věcmi, bez ohledu...
více...

Pozor, nenosíte s sebou parazity?

Napadení parazity je velmi rozšířené onemocnění, které ale nebývá často správně odhaleno. Lékaři většinou...
více...

Ženy, které nemohou otěhotnět, by měly konzumovat vitamin B8

Příčin ženské neplodnosti je několik. Jednou z nich je i syndrom polycystických vaječníků označovaný jako...
více...

Antibiotika zachraňují životy, ale je třeba posoudit i rizika jejich častého užívání

Léčba antibiotiky má své opodstatnění, ale také svá úskalí. Jsou lidé, kteří vyžadují léčbu antibiotiky...
více...

Léky nemusí být zcela účinné, když je bereme v nesprávnou dobu!

Užíváte léky správně? Řídíte se pokyny lékaře a čtete příbalové letáky? Přesto necíte změnu svého...
více...

Jak posílit dětem v zimě imunitu a zabránit zvýšenému výskytu nemocí z nachlazení?

Zimní měsíce dávají zabrat hlavně maminkám malých dětí, které navštěvují mateřské školky a školy. Malé...
více...

Houby prospívají zdraví, jsou zdrojem vitaminů a prevencí civilizačních chorob

Jedni je nesnášejí, druzí milují a jiným dělá radost je sbírat a rozdávat. Určitě jste uhodli, že budeme...
více...