Řecký jogurt pomůže s hubnutím a tvorbou svalové hmoty

Datum článku: 15. 9. 2016

Hubnutí s řeckým jogurtem jde snadno. Řecký jogurt obsahuje benefity, díky kterým nebudete mít hlad a nebudete ukládat tuk. K dostání je i ve velkém balení, tak nemusíte chladničku zaplňovat spoustou kelímků. Chutná bez jakékoliv úpravy, ale také se výborně se hodí i k přípravě zálivek do zeleninových či ovocných salátů.

Řecký jogurt pomůže s hubnutím a tvorbou svalové hmoty

Menší porce a pohyb

Pozor, řeč není o tom, že pokud toužíme zhubnout, neměli bychom kromě řeckého jogurtu konzumovat nic jiného! V takovém případě by se jednalo o drastickou dietu, která v konečném důsledku vyvolá, co nechceme - jojo efekt. Stále se držme starého dobrého pravidla: Vydat více energie, než přijmout! Hodně se hýbat, zmenšit porce jídel. Teprve potom můžeme do našeho smělého plánu zakomponovat další pozitivní informaci.

Nejen módní hit

Řecký jogurt je aktuálně ve světě módním hitem. Na cestě za štíhlým tělem dělá malé zázraky. Jeho úspěch tkví v tom, co obsahuje. Hodně bílkovin a málo sacharidů. Hubne se s ním podobně jako s avokádem. Oba produkty obsahují více tuků (řecký jogurt do 10 procent!). Je to pravda, je však také třeba dodat, že se jedná o tzv. "dobré tuky". Pokud se konzumují v rozumném množství, udělají našemu tělu dobrou službu.

Pro srovnání

Řecký jogurt ve srovnání s běžným obsahuje méně vody a je krémovější. Co je však pro hubnutí důležité, koncentrace proteinu je až dvakrát tak vysoká než v případě běžného jogurtu. Proteiny zasytí a jsou prevencí před vlčímu hladu. Zároveň jsou důležité pro růst svalů. A kdo má svalové hmoty více, spaluje se mu snadněji.