Jak správně začít s hubnutím?

Datum článku: 29. 2. 2016

Potřebuje zhubnout, ale své odhodlání neustále odkládáte? Důležité je začít! Začít, zhubnout prvních pár kilogramů, a potom už k motivaci přibude radost z toho, že obléknete první kousek, který nešel dopnout. Tak tedy začněte a my, vám v tom pomůžeme.

Jak správně začít s hubnutím?

1. Udělejte si plán

Myslete přitom na své tělo, genetické dispozice a reálné možnosti. Plán vám může vypracovat i odborník, výživový poradce či trenér. Budete mít jistotu, že vaše tělo dostane všechny živiny, žádné drastické hladovění. Dieta by rozhodně neměla být o věčném pocitu hladu. Začít dietu právě "vyhladověním" těla je ten nejhorší první krok!

2. Zodpovědně nakupte

Podle sestaveného plánu si napište nákupní seznam, jehož se budete držet. Je dobré, pokud si promyslíte několik receptů, které si během týdne chcete připravit a nakoupíte si zásoby, aby bylo vaše stravování opravdu promyšlené a nemuseli jste doma následně sáhnout po něčem, co by ve vašem jídelníčku být nemělo.

3. Zbavte se kalorických potravin

Abyste měli po ruce vždy potraviny, které jsou zdravé a méně kalorické, musíte jim udělat místo. Sladkosti, pochutiny, polotovary, uzeniny, tučné sýry by ve vaší lednici či potravinové skříni místo mít neměly. Budete tak uchráněni od pokušení mlsat něčo "nezdravého".

4. Hubnutí mějte v hlavě

Na dietu nastavte své myšlení. Pokud to nebude spolupracovat, budete to mít mnohem těžší. Vždy mějte na mysli, proč chcete hubnout. Motivujte sami sebe, Hubněte s přáteli a podporujte se navzájem. O těle rozhoduje hlava a při redukci hmotnosti to platí také.

5. Co je reálné?

Pokud chcete být o tři kilogramy hubenější za týden, popálíte se hned v počátku. Zdvážíte se a hop! Pohled na váhu vás okamžitě demotivuje. Proto je skvělé, pokud se o svých reálných možnostech poradíte s odborníkem. Ten vám řekne, jaký úbytek hmotnosti je pro vás možný. Pokud se podaří první týden zhubnout požadovanou hmotnost, je to skvělý první krok. A vaše nadšení bude stoupat!