Hubnutí v sedmi důležitých krocích, které nezná jo-jo efekt

Datum článku: 15. 3. 2019

Hubnutí je u mnoha žen na jaře tématem číslo jedna. Ale jedna věc je pár dní nezdravé diety, když se potřebujeme před nějakou významnou akcí dostat do oblíbených šatů a druhá věc je, být stále štíhlé. Proto je třeba pochopit, že nejde o diety, ale celoročně vyváženou stravu. A to bez hladovek, přejídání a vynechávání potřebných živin a tekutin.

Hubnutí v sedmi důležitých krocích, které nezná jo-jo efekt

Pravidelná a zdravá strava

Každá jsme si asi v životě vyzkoušeli nějakou redukční dietu. A výsledek? Škoda mluvit! Namísto různých vychytávek bychom se měli vrátit k základům, čili k pravidelné a vyvážené stravě, plné živin. Upravením stravy se podaří nejen zdravě zhubnout, ale také odstranit mnoho zdravotních problémů.

Nevyhládněte

 Mnoho lidí dělá na začátku tu chybu, že zmenšuje porce, vynechává jídla a doslova hladoví. Ale to není správné. Je potřeba jíst pravidelně a nehladovět! 

Nečekejte hned zázraky

Když někdo začne se zdravým životním stylem, chtěl by výsledky do měsíce. Bohužel takto to také nefunguje. Pokud chceme zhubnout zdravě a aby to bylo i udržitelné, měli bychom na to jít pomalu. Mnohým chybí trpělivost a mnozí se nezdravě porovnávají s jinými lidmi.

Dělejte malé změny

Přechodem na zdravý životní styl včetně cvičení se nám často doslova obrátí život naruby. Ne všichni to zvládnou. Je lepší dělat malé změny, krok po krůčku. Pokud jsme nikdy před tím necvičili, tak místo toho, že skočíme hned do tvrdého tréninkového plánu, začněte tím, že půjdete každý druhý den na procházku rychlejší chůzí, nebo začnete chodit více pěšky. Přestaňme dávat cukr do kávy, jíst smažená jídla a další. 

Bezhlavě nenakupujte

Nemusíte nakupovat všechny nejnovější vychytávky v bio obchodech, ale stačí jít na zahradu a jíst to, co vám roste doma. Nemusíte cvičit 7 krát týdně, úplně stačilo cvičit 3-4 krát, ale efektivně a výsledky se začnou dostavovat po každém tréninku. Prostě méně je více a to platí nejen u zdravého životního stylu, ale i v životě. 

Hřešte, ale s citem

V samotném stravování se snažte držet pravidla, že 80% stravy by mělo být zdravých potravin a zbývajících 20% si dovolte také zhřešit. Snažte se snídat královsky, obědvat průměrně a večeřet chudě.

Pitný režim je velmi důležitý

Čistá voda, bylinné čaje, každý den do sebe dostaňte alespoň 2 litry tekutin, aby nejen tělo, ale i pleť dostatečně hydratovaly. Když se někdo snaží zhubnout, tak někdy stačí dodržovat pitný režim a kila už jdou dolů. Říká se, že častokrát je hlad převlečená žízeň. Dodržováním pitného režimu můžete předejít i mnoha zdravotním problémům. Když si někdo stěžuje na bolesti hlavy, první otázka by měla znít, zda vypil dostatek tekutin. Ale na druhou stranu ani s tekutinami bychom to neměli ani přehánět, protože přílišné pití vody zatěžuje naše ledviny.