Hubnutí v oblasti břicha snižuje riziko cukrovky a infarktu

Zbavte se břišní pneumatiky! Je nevzhledná, ale také nebezpečná. Břišní tuk pokrývá důležité orgány, které nemohou správně fungovat a výsledkem může být nejen obezita, ale i cukrovka, či infarkt myokardu. A to je velice závažné zjištění, které by vás mělo motivovat k tomu, abyste s tím začali něco dělat.

hubnutí, zdraví, nemoci, břišní tuk, ploché břicho

Spoléháte na nízkotučné diety

I když se potřebujete zbavit tuku v okolí břicha, neznamená to, že musíte najet na nízkotučnou dietu. Potraviny, které jsou označeny jako "nízkokalorické", jsou mnohem větší zlo, než by se mohlo zdát. Lidé, kteří holdují těmto jídlům, mají mnohem častěji chuť na sladké a snědí toho ve výsledku více. Navíc, při hubnutí jsou důležité mono nenasycené mastné kyseliny. Ty vás dokáží mnohem lépe zasytit, takže vám zabrání jíst nezdravá jídla. Mono nenasycené mastné kyseliny najdete například v kvalitních olejích, ořechách, avokádu nebo mořských rybách.

Nehážete problémy za hlavu

Bylo prokázáno, že lidé, kteří se trápí psychickými problémy, mohou mít později potíže spojené s větším břichem, do kterého se ukládá více tuku. Může za to hormon kortizol, který je při stresu vyplavován a napomáhá ukládání tuků právě v této oblasti. Pro horší časy, kdyby nám náhodou došla energie. Tohoto nepřítele hubnutí se zbavíte tím, že se začnete hýbat. Při sportu se zase vyplavují hormony dopamin a serotonin, které vám nejen pomohou od stresu, ale i hubnutí s nimi půjde mnohem jednodušeji.

Jíte z krabiček?

Začněte vařit. Polotovary, které si za pár drobných koupíte v samoobsluze, jsou pro vaše zdraví nebezpečné. V krabičce s čínskou polévkou nebo těstovinami, tvářícími se jako výkvět italské kuchyně jsou v podstatě jen sacharidy napěchované do jednoho balení, navíc ochucené doslova výbušnou chemickou směsí. Se zdravím nemají nic společného, ​​rychle se vám po nich zvedne hladina cukru v krvi, a vy tak budete za chvíli pociťovat hlad.

Vynecháváte minerály

Hořčík v těle dokáže regulovat na 3000 funkcí. Není divu, že studie, která byla publikována v roce 2013, ukázala, že lidé, kteří mají dostatek hořčíku, mají nižší hladinu krevního cukru. Proto je jasné, že lidé, kteří ho mají dostatek, trpí méně pocitem hladu a ubrání se i chutím, které se je snaží během celého dne dostihnout. Pokud se chcete zbavit bříška, sáhněte alespoň dvakrát denně po potravinách bohatých na hořčík. Těmi jsou například banán, listová zelenina nebo sójové boby.

Holdujete dietním limonádám?

Pokud saháte po dietní cole proto, abyste ušetřili pár kalorií, děláte chybu. Naopak, po jejím vypití toho sníte mnohem více. Častou chybou bývá to, že si lidé neuvědomují rizika dietních limonád. Co je ještě horší, mají pocit, že jejich pitím dělají vlastně něco dobrého pro sebe, protože tím vlastně ušetří kilojouly a cukry. Jenže bohužel pití light nápojů akorát podporuje další chutě na sladké. Umělá sladidla totiž navnadí tělo na cukry, kterých se mu ale nedostane, takže vyšle do mozku signál, aby s tím něco udělal. Výsledek je, že kromě dietní coly si koupíte například ještě čokoládovou tyčinku. A ta se vám vrazí rovnou do břicha.

Milujete hamburgery?

Jenže víte, proč nám hamburgery zakulacují bříška? Mleté maso uvnitř obsahuje mnoho živočišných tuků, které se samozřejmě ukládají na všech rizikových částech těla včetně břicha. Když se k tomu ještě přidá bílá houska a minimum zeleniny, je jasné, že toto jídlo nemá se zdravím nic společného. Neznamená to ale, že se musíte hamburgerů navždy vzdát. Připravte si je z kvalitního masa, místo bílé housky si dejte celozrnnou a udělejte si k tomu salát.

Věříte, že dívky pivní pupek mít nemohou

Když vidíte chlapa s větším břichem, okamžitě to přisoudíte tekutému zlatu, které miluje. Zatímco při pohledu na kulatější ženu si řeknete, že ta určitě holduje po večerech čokoládě. Ale omyl - i ženy, mohou být poznamenány láskou k pivu. A právě množství vypitého alkoholu se projevuje nejvíce na břiše. 

Dohání vás věk

Přestože jste celý život měli ploché břicho, najednou se vám začalo zakulacovat. Abyste se ho zbavili, je dobré upravit stravu tak, abyste si dali do pořádku hormony, a také bude potřeba do toho trochu šlápnout. Ideální je například jóga či kolo.

Málo se potíte

Jedním ze skvělých a osvědčených způsobů, jak se zbavit břicha, jsou intenzivní silové cvičení s přestávkami. Vysoká intenzita cvičení se totiž zdá účinnější na snížení inzulínu a kortizolu, což vede k tomu, že spálíte více kilojoulů za kratší dobu. Takže dejte pořádně do těla a pořádně se zapoťte! Pokud rádi běháte nebo jezdíte na kole, dejte si dvě minuty pořádný sprint, pak na minutu zpomalte, pak opět zrychlete.

 

 


Podobné články


Jak nehladovět a udržovat si ideální váhu?

Základ zdravého stravování nejsou jen zdravé suroviny, ale také zdravé načasování jenotlivých porcí. Tělo...
více...

Účinné rady, které vedou ke snížení hladiny špatného cholesterolu

Vysoká hladina špatného cholesterolu bývá spojováná s nadváhou a obezitou, ale tímto novodobým problémem trpí...
více...

Letní koupání má svá úskalí, dodržujte zásady pro svou vlastní bezpečnost

Plavání a koupání v přírodních nebo umělých nádržích je velmi zdravý a příjemný rekreační sport. Ale...
více...

Zdravé oči díky stravě bohaté na beta karoten a lutein

Zdravé oči, to je nejen genetický předpoklad, ale i zdravá strava. Není to nic složitého. Běžně dostupné ovoce,...
více...

Zácpa, průjem a normální stolice

Pravidelná stolice je jednou z nejdůležitějších fyziologických funkcí těla. I proto byste měli vědět, co je...
více...

Jak zhubnout a prodloužit si život bez nemocí?

Obezita není jen estetický problém, se kterým si ji mnozí spojují, ale je také příčinou mnoha chorob...
více...

Nebezpečný tuk, který není vidět aneb Štíhlá obezita

Mnozí lidé jsou napohled štíhlí, nevidíme na nich kilo navíc, avšak jejich kůže je povislá, svaly nevyvinuté...
více...

Co dělat, když milujeme večerní přejídání a nechceme být obézní?

Mnohé drastické diety jsou založeny na tom, že bude vynechána večeře. Ale to není zdravé a napomáhá to jo-jo...
více...

Řecký jogurt pomůže s hubnutím a tvorbou svalové hmoty

Hubnutí s řeckým jogurtem jde snadno. Řecký jogurt obsahuje benefity, díky kterým nebudete mít hlad a nebudete...
více...

Kde všude číhá cukr, který nepřeje hubnutí?

O tom, že cukr sice potřebujeme, ale rozhodně ne v tak velkém množství, v jakém ho konzumujeme, není pochyb. Ale...
více...