Dieta není cesta ke štíhlé postavě, ale zdravá strava ano

Datum článku: 10. 9. 2019

Krásná a štíhlá postava, to není postava bez tuku, přestože si to mnohé ženy myslí. Tuk tělo pro své normální fungování prostě potřebuje a bez něho by naše strava nebyla úplná. Ale je rozdíl, cpát se neustále prorostlým bůčkem nebo si mastit život s rozvahou.

Dieta není cesta ke štíhlé postavě, ale zdravá strava ano

Bezchybná postava

I když se všechny snažíme vypadat naprosto dokonale a toužíme po bezchybných postavičkách bez náznaku tuku, nemělo by to tak být. Přirozený tuk, totiž naše tělo potřebuje. A pokud ho má jen minimální procento, znamená to pro náš organismus problém.

Nedostatek tuku

Velké množství žen dnes intenzivně cvičí s jedinou vidinou. Vypadat co nejlépe a na těle nemít ani gram tuku. Přitom to pro běžné fungování organismu představuje velký problém. Ze zdravotního hlediska je to jednoznačně nežádoucí. Projeví se to rozhozením hormonálního systému, nepravidelným cyklem, poškozených vlasech, aknózní pleti, vystoupením vrásek a ztrátou ženských křivek. Ano, za toto všechno je zodpovědný jeho nedostatek. A věřte, že na vašem těle se to projeví téměř okamžitě, ale bojovat s tím můžete následně roky.

Základem štíhlé postavy je zdravá strava

Je velmi důležité, i když se snažíte udržet fit, dělat to opravdu s rozumem. Pod hubnutí jako takové a zejména zdravé se dokáže plnohodnotně podepsat jen správná strava. Nenechte se vyhladovět a nepřijímejte minimum živin a kalorií. To je obrovská chyba. Tehdy sice ztratíte tuk, ale projeví se u vás výše zmíněné komplikace, které vám na atraktivitě určitě nepřidají. Samozřejmě, nic není černé nebo bílé. Platí to i u ženských postav. Proto když s kamarádkou držíte stejnou dietu, mohou jít někdy kila dolů jen jedné z vás. Genetika a štíhlost opravdu jdou pevně ruku v ruce. Právě v oblasti somatotypu to platí mnohem více než předpokládáte. Proto se nesnažte vypadat jako topmodelky v magazínech. Mnohé to opravdu mají geneticky podmíněné. A díky tomu vypadají perfektně. Navíc vypadat perfektně, nemusí být vůbec záležitost vychrtlé postavy a často ani velmi štíhlé ženy nevypadají zajímavě. Zdravě se stravujte, dopřejte si pravidelný pohyb a zapomeňte na drastické diety. Protože ty, ještě žádné ženě štěstí nepřinesly.

Autor: Martina Dvořáková