Solária jsou nebezpečná jako kouření a azbest

Už není pochyb o tom, že používání solárií způsobuje rakovinu kůže. Zvýšenému riziku vzniku tohoto onemocnění se vystavují zejména mladí lidé do třiceti let. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) přeřadila solária z kategorie "pravděpodobně způsobuje rakovinu "do kategorie" způsobuje rakovinu ". Používání solárií se tak definitivně dostalo do společnosti rizik jako kouření či kontakt s azbestem.

Solária jsou nebezpečná jako kouření a azbest

Vlivem tohoto přeřazení do nejvyšší rizikové kategorie

by se používání solárií mohlo nebo spíše mělo, dostat pod tlak regulačních orgánů. IARC, která dává doporučení Světové zdravotnické organizaci, přikročilo k přeřazení solárií do karcinogenní kategorie na základě výzkumu. Výsledkem tohoto výzkumu bylo, že lidé, kteří začali pravidelně navštěvovat solária před 30. rokem života, jsou vystaveni až o 75 procent vyššímu riziku vzniku melanomu. Melanom je nejsmrtelnější druh rakoviny kůže.

Britští vědci vyzvali vládu, aby zakázala používání solárií lidem mladším 18 let

Je vědecky dokázáno, že sluneční záření způsobuje rakovinu kůže. Lékaři by proto lidi vést, aby se nevystavovali nadměrnému záření a natož chodili do solárií.

Solária jsou nebezpečná zejména pro mladé lidi,

kteří je navštěvují pravidelně a dlouhodobě. Pokud nenastane spálení kůže, občasná návštěva solária by až taková riziková neměla být. Solária mohou být nebezpečná a musí se zajistit, aby je lidé využívali přiměřeně a bezpečně.

comments powered by Disqus