Odstranění rozšířených cévek na nohách tzv. metliček

Metličky jsou jemné cévy projevující se jako drobné modré nebo fialové ,,vějířky ". Často jsou doprovodným jevem při křečových žilách, avšak ve většině případů se vyskytují samostatně. Rozšířené cévky dokonce trápí větší procento žen než samotné onemocnění žil. Velký podíl na jejich vzniku mají zejména genetické předpoklady, avšak způsobuje je i nedostatečný pohyb, kouření či nadváha.

Odstranění rozšířených cévek na nohách tzv. metliček

Dají se léčit?

Jelikož dnešní medicína nezná slůvko ne, i tento estetický problém se dá odstranit. V současnosti jsou zažité zejména dvě metody léčby.

Sklerotizace

Je nejstarší ale i velmi náročný postup odstraňování. Odborníci do rozšířené cévky injekčně aplikují sklerotizační roztok, který žilku uzavře a ta se následně vstřebá. Nevýhodou zákroku jsou opět drobné jizvičky nebo pigmentové flíčky jakož i několika týdenní bandáž na noze.

Laserová léčba

Tato metoda funguje na stejném principu jako při používání laserových paprsků k odstranění křečových žil. Ambulantní zákrok trvá jen několik minut a je téměř bezbolestný. Nicméně, laserová operace se nedoporučuje pacientům s opálenou pokožkou.

A výsledek?

Už více nebudete muset své nožky skrývat. Oprášíte starší sukně, popřípadě koupíte novou. Hlavně, získáte opět dobrý pocit, že jste udělali něco pro svou "ženskost " i  pro své zdraví.

comments powered by Disqus