anebo je pacient mylně považuje za projevy stárnutí nebo za stavy úzkosti a vnitřního strachu. Později, když se problémy stupňují, začneme pátrat po příčině.
a navzájem spolupracuje s ostatními subjekty. Špatná funkce některého z nich může zapříčinit kolaps celého organismu a právě štítná žláza produkuje hormony, které mají silný účinek na celý organismus. Účastní se na syntéze bílkovin, metabolismu tuků, zpracovává kyslík a má účast na biochemických reakcích.
Je snížená činnost štítné žlázy. Při snížené funkci štítné žlázy nedokáže organismus přijatou stravu metabolizovat dostatečně rychle a nestrávené tuky se ukládají, čímž vzniká nadváha, až obezita a jiné přidružené problémy. Projevuje se hlavně změnami v krevním obraze, poruchami krevního - studené končetiny, přecitlivělost na chlad, psychické problémy, únava, bolesti hlavy, poruchy pohybového aparátu ( artritida, bolesti svalů a kloubů, dýchací problémy (astma, záněty plic), poruchy zažívání (potravinové alergie, problémy s vyprazdňováním ), změny barvy kůže (načervenalá pokožka, suchá), suché vlasy, vypadávání vlasů, lámavé nehty, problémy s menstruací, neplodnost.
Je zvýšená funkce štítné žlázy, je opakem, čili metabolismus je příliš intenzivní a přichází k úbytku váhy s příznaky: nervozita, průjmy, nesoustředěnost a teplé končetiny, pocení, končetin ... Tyto poruchy mohou vzniknout z několika důvodů. Způsobuje je nedostatečný přísun jodu, minerálů, špatná životospráva, nedostatek aktivního pohybu, chemické látky ...
a však samotný problém tím nevyřešíme. Možná pravidelným přísunem jódu ve stravě můžeme procházet vzniku onemocnění. Jód známe ve dvou hlavních chemických formách, v anorganické i organické. V organické formě je jód spojen s organickými sloučeninami. I jedna i druhá forma jsou součástí metabolických procesů svázaných s metabolismem člověka a také živočichů. Anorganickou formu jódu musí štítná žláza aktivizovat předěláním na organickou formu (složité bílkoviny - hormony štítné žlázy). Dnes však už dostaneme výživové doplňky na přírodní bázi.
a některé z příznaků se nás týkají, měli bychom co nejdříve vyhledat lékaře a nechat se vyšetřit.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.