Zdroj obrázku: Maksym Fesenko / Shutterstock.com
V první řadě je zapotřebí soustředit se na rozměry štítu. Ten by měl chránit kompletně celou oblast tváře, důležitý je i jeho přesah. V případě kapének je zapotřebí být ochráněn úplně. Prakticky všechny štíty na trhu se vyznačují posuvným mechanismem, takže je není problém přizpůsobit hlavě každého člověka. Co se týká materiálů, plast musí být odolný vůči poškrábání. Moderní ochranné pomůcky musí sedět, a to platí i o štítech. Pokud disponují menším molitanem, nebudou vás na čele tlačit.
I na ty je v mnohých případech zapotřebí myslet. Ne, nejedná se o klasické ochranné brýle, ale o varianty dioptrické. Ty si člověk při práci jen tak jednoduše sundat nemůže, jelikož by na danou činnost dostatečně neviděl. Optimální jsou proto štíty, jež jsou konstruovány takovým způsobem, aby se pod ně dioptrické brýle bez jakýchkoli problémů vlezly. Práce pak bude přesná a s maximální mírou komfortu.
Zapomenout nelze ani na normy, jež musí splňovat jak pracovní oděvy, tak i jiné pracovní pomůcky včetně ochranných štítů. Zmínit bychom měli hlavně normu ochrany zraku EN 166. Pozor je třeba dát ale i na mnohé další.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.