I ženy mohou vyřešit problémy mužů s prostatou

Datum článku: 31. 5. 2017

Myslíte si, že prostata není tématem pro ženy? Ale je. O zdraví je potřeba pečovat, a to je ta pravá parketa pro ženy. Jen by to muži měli ženám alepoň trochu ulehčit a dát jim prostor. A to se potom budou dít věci!

I ženy mohou vyřešit problémy mužů s prostatou

Prostata

Prostata se nachází přímo pod močovým měchýřem a zároveň přes ni prochází močová trubice. Právě její poloha se může stát ve stáří nepříjemnou. Nedostatek hormonů vede k tomu, že se tkáň prostaty v okolí močové trubice začíná bezprostředně zvětšovat. To má za příčinu, že muži nejednou bojují s častým nucením na malou nebo mají problém se úplně vyprázdnit. Věděli jste o tom, že tyto nepříjemnosti lze zmírnit nebo jim předcházet?

Osvojte si bodovou masáž

Muž pocítí jistou úlevu při bodové masáži, speciálně zaměřené na prostatu. Reflexní zóny se nacházejí zejména v dolních končetinách a působí na ně různé druhy pohybu. Vše, co bude k masírování potřeba, je židle a maximální koncentrace. Muž se posadí na židli a ukazováčky ženy mu nahmatají body, které se nacházejí na holeních, přibližně sedm centimetrů nad vnitřními kotníky. Tyto body žena masíruje na obou nohách současně, po dobu pěti minut. Pohyb by měl být mírně intenzivní a pro větší účinek je možné masáž opakovat alespoň třikrát za sebou.

Pomůže i cvičení

Na zdraví pánevního dna příznivě působí i cviky, které připomínají cvičení jógy. Jednoduché pohyby povzbuzují zásobování prostaty a okolních orgánů krví, což snižuje riziko zánětu. Muž si lehne na záda a ruce natáhne podél těla. Kolena pokrčí do ostrého úhlu, chodidla jsou na zemi a v takové poloze zvedá zadek co nejvýše. Účinnost cviku spočívá v napnuté pánvi, která pozitivně ovlivňuje prostatu. Úkolem ženy je, dohlédnout na to, aby muž toto cvičení prováděl pravidelně nejlépe každý den.

Na závěr

Vzledem k tomu, že se muži často chovají jako mále děti, je dobré je vhodně ke cvičení a bodové masáži motivovat. Ale to již necháme na samotných ženách, které nejlépe vědí, co jejich drahé polovičky nejvíc motivuje...