protože řada těchto nápojů obsahuje konzervační látky, barviva a aromata. Pediatři a zubaři proto doporučují dávat dětem čistou vodu, neslazené ovocné čaje a od tří let i minerálky.
o vzestupu obezity, alergií a zvýšené kazivosti zubů. Vliv sladkých nápojů na zvýšenou kazivost zubů potvrdil prezident České stomatologické komory. Na souvislost s výskytem alergií poukazují i dětští lékaři. Děti by si neměly zvykat na sladké nápoje, a doporučuje se je ředit nebo nahradit neslazenými ovocnými a bylinkovými čaji. U dětí se po barevných limonádách objevují vyrážky, což se však může stát i po džusech z čerstvého ovoce, a proto je třeba džusy ředit.
čokolády nebo 6 až 12 kostek cukru. Dítě zvyklé na tyto cukerné nápoje nechce ovoce, protože se mu zdá v porovnání se sladkou limonádou kyselé. Přichází tím o významný zdroj vitamínu C. Namísto slazených sycených nápojů je dobré kupovat nápoje s vysokým podílem ovoce, především stoprocentní džusy, které je však třeba ředit vodou. Neobsahují umělá sladidla a konzervační látky a je v nich významný podíl vitamínu C, který může být v některých rodinách jediným zdrojem vitamínu C ze stravy.
ale i naleptávání skloviny. V zemích, kde je vysoká spotřeba džusů, je to častý problém.
Ideální pitný režim by měla tvořit z poloviny čistá voda, z 25 procent by ho měly tvořit ředěné stoprocentní džusy, 20 procent neslazené ovocné a jiné čaje a zbytek přírodní a minerální vody, z kterých organismus získává potřebné minerální látky.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.