Nedávná studie vědců z americké univerzity totiž při pokusu s myšmi zjistila, že když střídají půst s jedením, jejich metabolismus se výrazně změní a začnou nabírat v oblasti břicha. U nás, lidí by to mělo být stejné. Přestože při této studii v konečném důsledku myši nepřibraly, jejich způsob stravování změnil jejich břicha k nepoznání. Získaly břišní tuk a měly větší náběh na cukrovku a srdeční choroby. Dost na to, abyste i vy přehodnotili své stravovací návyky, co říkáte?
Vědci jsou přesvědčeni, že záchvatovité přejídání způsobilo u myší inzulínovou rezistenci a přebytek cukru v krvi. Právě ten může za ukládání cukru ve formě tuku. Určitě vynecháváním jídla neušetříte kalorie, protože se tak vědomě nastavíte na ukládání tukových zásob. Navzdory tomuto varování jiní odborníci tvrdí, že není problém v přeskakování jídla, ale ve způsobu jedení samotného.
Ředitel Centra pro cukrovku, obezitu a metabolismus v USA, nevěří, že půst je špatná věc. Ve skutečnosti by prý měl být prospěšný pro vaše tělo, pomoci vám spálit více kalorií, udržet svaly, a kontrolovat hladinu cukru v krvi. Důležitá je však velikost porcí! Při jednom jídle za den obvykle sníte totiž více, než kdybyste si ho rozložili do více menších porcí. Aby se zabránilo tloustnutí v oblasti břicha, které souvisí s přeskakováním jídel, měli byste si prý jídla rozložit na celý den. Je to totiž ten nejlepší způsob jak udržet hladinu cukru v krvi stabilní.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.