Základní rozdíly mezi různými druhy filtračních náplní do bazénového filtru

Datum článku: 17. 8. 2023

Existuje několik různých druhů filtračních náplní, které lze použít v bazénovém filtru. Každý typ filtrační náplně má své vlastní výhody a nevýhody a nejlepší typ pro vás bude záviset na velikosti vašeho bazénu, frekvenci používání a vašem rozpočtu.

Základní rozdíly mezi různými druhy filtračních náplní do bazénového filtru

Jak vybrat filtrační náplň do bazénového filtru?

Křemičitý písek

Křemičitý písek je nejběžnějším typem filtrační náplně pro bazény. Je to relativně cenově dostupná možnost a je snadno k dostání. Křemičitý písek je také velmi efektivní při filtraci nečistot z bazénové vody.

Skleněný písek

Skleněný písek je podobný křemičitém písku, ale je vyroben ze skla. Skleněný písek je o něco dražší než křemičitý písek, ale má delší životnost. Skleněný písek je také transparentnější než křemičitý písek, takže můžete vidět, jak se voda filtruje.

Zeolit

Zeolit je přírodní materiál, který má velmi dobrou sorpcční schopnost. To znamená, že může absorbovat nečistoty, bakterie a viry z bazénové vody. Zeolit je o něco dražší než křemičitý písek nebo skleněný písek, ale je velmi efektivní při čištění bazénové vody.

Plastové kuličky

Plastové kuličky jsou vyrobeny z polypropylenu a jsou velmi lehké. Plastové kuličky jsou velmi efektivní při filtraci nečistot z bazénové vody a mají také dlouhou životnost. Plastové kuličky jsou o něco dražší než křemičitý písek nebo skleněný písek, ale jsou velmi pohodlné na používání.

Jak vybrat správnou filtrační náplň

Při výběru správné filtrační náplně je třeba zvážit několik faktorů, včetně velikosti vašeho bazénu, frekvence používání a stav vašeho rozpočtu. Pokud máte malý bazén, který používáte jen občas, můžete použít křemičitý písek nebo skleněný písek. Pokud máte velký bazén, který používáte často, měli byste použít zeolit nebo plastové kuličky.

Jak často měnit filtrační náplň

Frekvenci výměny filtrační náplně je třeba zvážit také podle typu filtrační náplně, kterou používáte. Křemičitý písek je třeba měnit každých 2-3 roky. Skleněný písek je třeba měnit každých 4-5 let. Zeolit je třeba měnit každých 6-7 let. Plastové kuličky jsou třeba měnit každých 8-9 let.

Správná údržba filtrační náplně

Pro zachování optimálního výkonu filtrační náplně je důležité ji řádně udržovat. Filtrační náplň byste měli proplachovat každých 2-3 týdny. Při proplachování filtru se ujistěte, že jste použili správný typ čisticího prostředku.