Životnost různých typů bazénových filtrů se liší v závislosti na typu filtru, kvalitě filtru a způsobu jeho používání.
Pískové filtry jsou nejběžnějším typem bazénového filtru. Jsou vyrobeny z nádrže, která je naplněna filtračním pískem. Voda je čerpána do nádrže, kde prochází pískem a je čištěna od nečistot. Pískové filtry mají dlouhou životnost, pokud jsou správně udržovány. Doporučuje se písek vyměnit každých 2-3 roky a nádrž vyčistit každý rok.
Skleněné filtry jsou podobné pískovým filtrům, ale místo písku používají skleněné kuličky. Skleněné kuličky jsou účinnější než písek při zachycování nečistot a mají delší životnost. Skleněný filtr by měl být vyměněn každých 5-7 let a nádrž by měla být vyčištěna každý rok.
Karbonové filtry jsou určeny k odstraňování chemických látek z vody. Jsou vyrobeny z aktivního uhlí, které absorbuje chemikálie z vody. Karbonové filtry by měly být vyměněny každých 3-6 měsíců, v závislosti na používání bazénu.
Membránové filtry jsou nejúčinnějším typem bazénového filtru. Jsou schopny odstranit z vody i ty nejmenší nečistoty, jako jsou bakterie a viry. Membránové filtry by měly být vyměněny každých 2-3 roky, v závislosti na používání bazénu.
Kromě typu filtru existují i další faktory, které ovlivňují životnost bazénového filtru. Mezi tyto faktory patří:
Pro zajištění dlouhé životnosti bazénového filtru je důležité jej správně pečovat. Mezi základní údržbu filtru patří:
Filtr by měl být čištěn pravidelně, v závislosti na používání bazénu. Čištění filtru se provádí tak, že se z něj vypustí voda a filtr se vyčistí čisticím prostředkem na bazénové filtry.
Filtrační náplň by měla být vyměněna podle doporučení výrobce. Obvykle je nutné vyměnit filtrační náplň každých 2-3 roky.
Tlak v čerpadle by měl být kontrolován každý měsíc. Pokud je tlak příliš vysoký, může to poškodit filtr. Pokud je tlak příliš nízký, filtr nemusí vodu dostatečně čistit.
Dodržováním těchto jednoduchých tipů můžete zajistit dlouhou životnost vašeho bazénového filtru.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.