Terasový ohřívač vám může zajistit celoroční používání prostoru, kde jste se předtím v zimě velmi nezdržovali. Můžete tím pádem venku například vařit či bavit se při rodinném posezení či párty s přáteli. Některé ohřívače (sálače) fungují na propan-butan, některé na elektřinu, líh, ale i na dřevo. Plynové jsou možná o něco ekologičtější a po přepočítání nákladů levnější. Musíte se však starat o výměnu paliva. Elektrické jsou omezené šňůrou a zástrčkou, navíc spotřebují nejvíc energie. Obě varianty jsou však primárně zaměřeny na pohodlí. Druhým rozhodnutím je, zda chcete spotřebič závěsný nebo stojící na zemi. Existují dokonce i stolní modely.
Před koupí si musíte spočítat, co vlastně chcete vyhřívat. Na malou verandu vám postačí menší a levnější model. Na vyhřátí hospodského přístavku s 20 stoly budete potřebovat mnohem více výkonu. Rovněž je dobré se poradit s prodavačem v obchodě ohledně použití ohřívače. Některé například mají nejen slabší výkon, ale nedoporučuje se provozovat je nepřetržitě. To jsou levné přístroje určené spíše na chladnější letní noci. Na celoroční stabilní výkon (zejména v zimních měsících) potřebujete investovat o dost více. Výkon se pohybuje většinou od 3,6 kW po 12 kW. Některé terasové sálače jsou určeny k bazénům. Je zcela jasné proč - kvůli pohodlí, když vylezete z vody. Bazénové ohřívače musí být samozřejmě odolné vůči vodě, mít bezpečné připojení ke zdroji energie, celkově musí být stavěny na provoz ve vyšší vlhkosti vzduchu než je běžné.
Ani design výrobku není zanedbatelný. Pokud jste vnější nábytek vybírali pečlivě, určitě nechcete, aby v architektuře vaší terasy působilo něco jako pěst na oko. Tedy, pokud jste perfekcionisté a rádi zaujmete i na zahradní párty. Naštěstí trh překypuje různými variantami a estetickými přístupy, takže je určitě si z toho vybírat. Kvalitní přístroj by určitě měl mít několik nastavitelných stupňů, bezpečnostní pojistku proti převrácení, ale i další bezpečnostní prvky, které zavisí na tom, jaké palivo bude využívat.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.