Toto ovoce pochází z Číny a jde o plody ebenovníku rajčatového. S rajčaty však nemá mnoho společného. Jde totiž o chutné ovoce sladké chutě, které je možné vypěstovat i v našich podmínkách. Rostlina je poměrně dobře mrazuodolná. Ebenovník vytváří stromy, které jsou v podobné velikosti jako jabloně. Ideální je, pokud si seženete rostlinku už v květináči a v příznivých podmínkách ji pak vysadíte na zahradě. To znamená, že ji lze vysazovat v průběhu celého roku, pokud není půda zmrzlá. Vyžaduje pravidelnou zálivku a to zejména v letních měsících. Ebenovník začíná rašit poměrně pozdě. Plody mají velikost jablka a na stromě se drží i po opadu listí. Je vhodné, dopřát jim dostatek času na zrání a protosběr odsunout na co pozdější termín. Ideálně až po prvních mrazících. Pokud jsou hurmikaki nezralé mají nepříjemnou trpkou chuť.
Pokud máte ve zvyku plody před konzumací oloupat, tak nemusíte. Zralé hurmikaki se konzumuje i se slupkou, která je tenká a snadno se žvýká. Chutné plody jsou bohatým zdrojem vitamínů B, C, A a mineráů jako je železo, hořčík, draslík či zinek. Posilují imunitu, pomáhají odbourávat stres a snižují únavu. Mají také výrazné antioxidační účinky.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.