Výhody slevových portálů a rizika spojená s těmito nákupy

Datum článku: 6. 6. 2016

Máte rádi slevy? Kdo by nebyl rád, když občas něco pořídí levněji. A v tomto duchu začaly poměrně nedávno vznikat slevové portály, které nabízejí nejen zboží, ale i pobyty, služby a třeba i vzdělávání. Díky nim se stávají dostupnými i exotické dovolené za zlomek ceny. Má to však také své “ale”. Na co si dát pozor, když zde budete na takovém portále nakupovat?

Výhody slevových portálů a rizika spojená s těmito nákupy

Dobré jméno

Pojďme si nejprve vysvětlit, jak tyto serveru fungují. Princip hromadného nakupování je v tom, že prodejce poskytne jím zvolenou slevu na zboží nebo službu, podmínkou však je určitý počet kupujících, kteří tuto nabídku zaktivují. Pokud by se nenašlo dostatek zájemců, tak vám budou peníze ihned vráceny. Většinou však jde o velmi nízká čísla, takže tohoto problému se nemusíte obávat. Stejně limitován je však i celkový počet nabídek a čas, během kterého se nabízejí. Potřebná je platba kartou nebo převodem. Když už teď víte jak to všechno funguje, vysvětlíme si, na co je potřeba dávat si pozor.

Jako první hledejte ověřené společnosti,

které nabízejí takové služby dlouhodobě nebo vznikly v rámci dobře známých firem. Jinak můžete skončit v řadě stěžovatelů, tak jako mnoho jiných. Důležité je i čtení všech podmínek, které jsou uvedeny drobným písmem. Rezervace do restaurací nebo dovolené jsou časově vymezené a nemůžete je tedy využít přesně tehdy, když chcete. Někdy je nutná ještě dodatečná telefonická nebo internetová rezervace přímo u prodejce. Dávejte proto pozor a čtěte celý text opravdu pozorně.

Toto se vám určitě vyplatí

Při hromadném nakupování je obrovským rizikem to, že pokud objevíte jeho výhody, úplně mu propadnete a začnete nakupovat bez rozmýšlení. Předem proto uvažte, zda konkrétní věc nebo proceduru opravdu potřebujete. Co se vám určitě vyplatí, je sledování nabídek na služby ve vašem městě. Možná váháte nad návštěvou nějakého salonu nebo restaurace, protože patří mezi dražší podniky a bojíte se případného zklamání. Přesně na tohle vám poslouží slevy, prostřednictvím kterých si ověříte jejich služby a rozhodnete se, zda jim zůstanete věrné i pro budoucnost. Další věc, co se vám vyplatí, je sledování konkrétních výrobků, které se možná uvádějí na trh a chtějí je takto zpropagovat. Pokud však jde o nějakou výjimečnou nabídku, musíte si ji včas vystihnout, jinak riskujete, že se rychle vyprodá a nebudete mít už šanci na koupi. Nabídka je skutečně pestrá. Tímto způsobem si můžete například předplatit nějaký časopis, objednat ubytování ve nějakém městě nebo získat slevu do aquaparků. Kupony se dají někdy kupovat i ve větším množství, takže zajistit můžete i vstupy pro rodinku.

Levné dovolené

Trendem hromadného nakupování podlehly i cestovní kanceláře. Své zájezdy nabízejí za zvýhodněné ceny a zákazníci tak získávají exkluzivní nabídky na first nebo last momenty. Často se v nabídce objevují i ​​různé poznávací zájezdy. Nakupovat můžete i pobyty v naší republice, kde máte v nabídce nejen dražší hotelové zařízení, ale i obyčejné penziony. Opět tak můžete ušetřit rodinný rozpočet a strávit příjemné chvíle. Jenže právě u dovolených obzvlášť platí pravidlo sledování časového vymezení turnusů, aby vyhovovaly i vašim požadavkům a koupě vám kvůli neuspokojivému termínu nepropadla.

Z výhody nevýhoda

I s tímto druhem nakupování se samozřejmě pojí jistá rizika. Zejména co se týká poskytování služeb, může se stát, že nedostanete plnohodnotně kvalitní nabídku, tak jak je to při placení plné částky. Stejně může přijít šok v podobě dovolených, které nebudou splňovat vaše představy. Jenže tohle samé se může stát i při jejich běžném objednávání. Dávejte pozor i na samotného obchodníka, který nabízí zboží přes tyto servery. I když ty do jisté míry ručí za jejich nabídky, nemohou být osobně přítomni při každém provedení akce a zkontrolovat její průběh. Je proto velmi důležité upozornit je na tyto nedostatky, aby dokázali v budoucnu na ně správně reagovat a případně vám poskytnout nějaké odškodné.

Kdo riskuje, škodí sám sobě

Pokud byste i měli za sebou právě takovou negativní zkušenost, nezoufejte. Přece každý obchodník vstupuje do těchto akcí se svým jménem. Většina z nich je využívá dokonce jako levnou formu reklamy. Pokud tedy nedokáží poskytnout zákazníkům to nejlepší, škodí si tím jen sami sobě, protože negativní odezva se bude posouvat dál. Mnohokrát testujeme různé novinky a dáváme za ně hodně peněz. Když si je však koupíme v takové slevě, můžeme je spíše oželet. Pokud se vám tedy nebude líbit přístup prodejce nebo poskytnutý zboží či služba, dejte to vědět i ostatním lidem, abyste dokázali porovnat vaše zkušenosti a nepřímo tak pomůžete také jiným potencionálním zákazníkům.