Vybíráte matraci? Toto je třeba zohlednit

Datum článku: 26. 9. 2019

Spánek je pro každého z nás velmi důležitý. Jenom tak může člověk načerpat energii, stejně jako může projít celkovou regenerací organismu. Aby byl kvalitní, je třeba nejenom vhodné prostředí a dobrá postel. Hledět je třeba i na správnou matraci. Jak vybrat tu pravou? Jako první je třeba zohlednit tvrdost. Ta je mnohdy individuální a každému se spí lépe na něčem jiném. Pří výběru zohledněte své potřeby a to, na co jste primárně zvyklí. Ale pozor na extrémy v případě velmi tvrdých nebo měkkých variant.

Vybíráte matraci? Toto je třeba zohlednit

Jednu, nebo dvě?

Kdo žije v párech, ten má samozřejmě i manželskou postel. V tu chvíli nastává otázka, zda zvolit jednu, nebo dvě varianty. V případě první možnosti může přijít vhod třeba matrace 160 x 200 centimetrů, která zajistí že postel bude působit jednotně a uprostřed se nebude tvořit mezera. Nevýhodou zase může být to, že každý z páru preferuje jinou tvrdost a ta vybraná mu nemusí úplně vyhovovat.

Správný materiál je základ

Dále je třeba myslet i na to, z čeho je taková matrace vyrobená. Možností je dnes celá řada. Mezi nejlevnější rozhodně patří matrace pružinová, nebo její inovace označovaná jako matrace taštičková. Kdo však hledá během noci opravdové pohodlí, měl by raději sáhnout po moderních možnostech. Co mezi ně patří? Rozhodně to bude jedna z těchto tří variant, které jsou v dnešní době velmi populární. Jde o matrace:

  • Ze studené pěny

  • Latexové

  • Sendvičové

Nezapomeňte na správný rozměr

Kladem je dnes to, že jak postele, tak i matrace mají standardizované rozměry. Podle toho, kolik měří vaše postel vyberete matraci. Mezi nejpopulárnější řešení pro jednolůžko je určitě matrace 90 x 200 centimetrů. To znamená že je dlouhá klasické 2 metry a její šíře je 90 cm. Pokud však máte postel s atypickým rozměrem, může to znamenat nutnost poptat matraci na míru. Vyrobit lze dnes jakýkoliv rozměr, ale je třeba počítat s vyšší cenou.