Mechový obraz vlastní výroby originálně vyzdobí každý interiér

Datum článku: 10. 4. 2019

Mechové obrazy patří k hodně zajímavým, krásným a zároveň živým ozdobám interiéru. Můžete si je objednat u odborné firmy, která vám obrazy z mechu vyrobí na zakázku. Nebo si je můžete sami vytvořit. Není to nic složitého. Ušetříte, můžete sami experimentovat a během výroby mechové obrazy vhodně doplňovat a rostliny kombinovat.

Mechový obraz vlastní výroby originálně vyzdobí každý interiér

Mech ladí v interiéru

Jde o zajímavý nápad, který se celosvětově potýká s velkou oblibou. Je nejen jednoduchý na pěstování - navíc vertikální - ale i úžasně vypadá! Mechové stěny proto lze nalézt nejen ve veřejných prostorách a v kancelářích, ale stále více lidí si je doslova pěstuje i u sebe doma.

Pěstování mechů v obrazech

Mechy jsou jednoduché na pěstování, potřebují především dostatek vlhkosti. To je jeden z důvodů, proč je lze úspěšně pěstovat i v koupelně nebo jako součást kuchyně. A pokud máte rádi výzvy a projekty, bude mechová stěna pro vás to pravé ořechové. Na začátek si připravte nebo pořiďte rám, do kterého svůj mech zasadíte. Podle toho, zda jste si zvolili mech vysazovat nebo si již přinesete hotové živé kusy mechu, bude trvat, než zaroste celá plocha. Počítejte s tím, že než vyroste do plné krásy, potrvá to několik týdnů. Během této doby byste měli mechový obraz dostatečně zalévat. Následně již odrostlý mech dokáže získávat potřebnou vlhkost ze vzduchu. V suchých obdobích ho však pravidelně zvlhčujte a dle potřeby zastíňujte.

Upravený mech

Ne každý je úspěšným pěstitelem, ačkoliv se bavíme jen o mechu. Zakoupit si můžete i mech, který již není živý, ale je vhodně ošetřen, proto na první pohled nikdo ani nepozná, že vám přímo na stěně nevyrostl. U této volby máte jistotu, že se vaše zelené umělecké dílo rozhodně nebude měnit nebo že vám ze stěny neuteče...

Tip na závěr

Do mechové stěny je možné nasadit i jiné vlhkomilné rostliny, ideálně pokud budou upevněny tak, abyste je mohli v případě potřeby vyndat, zalít a znovu vrátit do obrazu.