Jak odlehčit šatní skříni a bezpečně uschovat sezónní oblečení?

Skříně v bytě nejsou nafukovací, proto je dobré, mít je naplněné pouze oblečením, které je v daném ročním období potřeba. Ale jak uschovat oblečení, které právě nenosíme? Stačí si pořídit pár kartonových krabic a najít na ně optimální místo. Potom již stačí krabice popsat a vaše skříň se stane přehlednější.

oblečení, skříň, bydlení, obuv

Oddělujte sezónní oblečení

Oddělit si sezónní oblečení je velmi důležité nejen pro lepší organizaci, ale hlavně pro oblečení samotné. Správné skladování vám zaručí jejich delší životnost. Není třeba čekat do poslední chvíle, svůj šatník byste měli začít vyměňovat, už když se začne měnit počasí. Správné uskladnění sezónních věcí je výhodou, protože díky správné organizaci najdete přesně to, co hledáte bez vyházení celého šatníku.

Uskladňujte pouze čisté oblečení

Věci, které se chystáte uskladnit, dokonale prohlédněte, zda na nich nejsou fleky od jídla nebo od potu. Pokud je totiž hned neodstraníte, následně se již nebudou dát vyprat a vy je budete moci akorát tak vyhodit. Čištění také znamená menší pravděpodobnost, že se ve vašem oblečení zabydlí hmyz a tak vaše oblečení zůstane během uskladnění v bezpečí.

Uskladnění bot

Nezapomínejte na boty! Ty je třeba také dokonale očistit a nasprejovat dezinfekčním sprejem. Nejlepší je, vložit je do látkových sáčků, které obvykle dostanete při koupi bot. U zimních bot je dobré, vložit do nich novinový papír, který pohlcuje vlhkost a tak vaše boty uchrání před tvorbou plísní.

Kartonové krabice s víky

Nejlepší volbou pro dočasné, resp. sezónní uskladnění jsou kartonové krabice s víky. Měly by být prodyšné, ale ne příliš, aby do nich nepronikl hmyz. Ujistěte se, že použijete čisté krabice, abyste zabránili znečištění oblečení. Do každé bedničky nezapomeňte vložit pytlík s levandulí nebo vonné papírky nasáklé levandulovou vůní. Krabice si nezapomeňte označit, abyste v případě náhlé změny počasí nebo dovolené u moře v zimních měsících věděli, kde hledat své letní kousky.

Kufr - ideální úložný prostor

Kufr, který již nevyužíváte, stačí důkladně vyčistit a už vám nemusí jen zabírat místo pod postelí. Nezapomeňte, že ne všechno oblečení je vhodné poskládat a uložit do krabic, některé kusy musí zůstat zavěšené. Doporučujeme proto použít dřevěné věšáky, nikdy ne kovové, aby vás nepřekvapily nepříjemné skvrny od kovu.

Plastové obaly nejsou vhodné

Vaky totiž neumožní oblečení dýchat a vaše kabáty tak mohou snadno zatuchnout. Pro oblečení je důležité i místo, kde ho budete skladovat. To by mělo splňovat 4 základní parametry. Musí být chladné, čisté, suché a tmavé. Vyberte proto místo, které pravděpodobně nebude vystaveno teplu. Vyhýbejte se oblastem blízko vytápění a místo důkladně vyčistěte. Ujistěte se, že je úložný prostor suchý, protože vlhkost přitahuje plísně a hmyz. Tmavé místo zabrání vyblednutí a udržuje oblečení chladné.

Občas zkontrolujte stav oblečení

Nenechávejte uskladněné oblečení zapomenuté až do chvíle, kdy ho budete potřebovat vytáhnout a znovu obléci. Pravidelně kontrolujte krabice a bedničky, abyste se ujistili, že se vám v nich neusadil hmyz.

Rada na závěr

Skladování vám usnadní dobrá selekce. Při přípravě věcí na skladování své oblečení a obuv rozumně proberte a věci, které jsou vám malé, velké nebo je celý rok nenosíte, prostě zlikvidujte (kontejner na textil, charita, prodej na burzách či internetových portálech). Méně věcí se vám bude snadněji uskladňovat a stejně si vždy na začátku nového ročního období koupíte něco nového, protože chcete být trendy.

comments powered by Disqus


Podobné články


Pocení nohou v zimě? Může za to nekvalitní obuv, textilie ponožek a nestřídání obuvi!

Zápach a pocení nohou jdou často ruku v ruce. A není to jen problém horkého počasí. Ba naopak, v létě se sice...
více...

Mokré boty nepatří do vany!

Obuv, to je nedílná součást praktického a zároveň módního vybavení moderního člověka. Boty se nosily již...
více...

Co by měla obsahovat skříň každé ženy?

Stojíte před napěchovanou skříní, a přesto máte pocit, že nemáte co na sebe? I to se může stát, když vám...
více...

Oblečení z vlny je nejlepší volba pro chladné i teplé počasí

Po éře moderních syntetických materiálů přichází opět do módy oblečení z vlny. A to zcela právem! Vlna...
více...

Beruška asijská nesnáší vůni ořechů

Na podzim, když už si pomalu odvykáme od komárů a dalšího bodavého hmyzu je zde další problém. A sice invaze...
více...

Co se nosí na podzim? Jděte do kostky, mikro kabelky a kotníčkových bot!

Podzim je čas, kdy je třeba razantně změnit oblečení. Schovat sandálky a hravé letní šaty do skříně a zajít...
více...

Dejte svému gauči nový vzhled. Stačí správná látka

Gauč má v domácnosti každý. Je hlavní součástí obývacího pokoje a slouží jak k relaxaci celé rodiny, tak...
více...

Boty na konec léta, které neztratí na své atraktivitě ani na jaře příštího roku

Sezóna letních sandálků pomalu končí a nastává dilema, jaké boty si pořídit na krásné babí léto. Určitě...
více...

Výbava do školy? Akce během prázdnin!

Prázdniny pomalu končí a vy zjišťujete, jak během nich vaše děti vyrostly? Povzdechnete si, že je třeba zase...
více...

Chraňte potraviny a nápoje před hmyzem, ochráníte tím svoje zdraví!

Ochrana jídla před nebezpečnými bakteriemi, to je hlavně jeho správné uchovávání. Že je v létě třeba...
více...