Jak mít dostatek peněz a dobré nálady?

Datum článku: 20. 11. 2018

Kdo by před Vánoci nepotřeboval peníze? A pozitivní energie? Tak ta se hodí vždycky a vánoční shon nám ji hodně ubírá. Jenže, kde brát a nekrást? Stačí, když začnete ve svém bytě! Ne, nemusíte do něj něco speciálního kupovat. Stačí drobné změny a peníze i pozitivní energie se u vás budou držet. 

Jak mít dostatek peněz a dobré nálady?

Byt není vždy domov

Na to je potřeba nezapomínat. Protože dobrá energie je nejen něco, co pozvete do svého prostoru, ale také to, na čem se musíte podílet. To znamená, že základem je, držet harmonii ve vztazích. Možná sami víte, jaké to je, přijít do místnosti, kde se slaví a lidé se v ní cítí dobře a do místnosti, kde právě se usadily výčitky a hádky. Energie je přímo cítit. Proto vytvářejte pozitivní vztahy a také váš domov bude pozitivní. Ostatní věci k tomu už jen napomohou.

Sporák a umyvadlo

Důležité součásti kuchyně, které byste vzhledem k dobré energii feng-šuej neměli umísťovat vedle sebe. A není to jen z bezpečnostních důvodů, ale také proto, že právě zde může následně docházet ke kolizím partnerů a vzplanutí hádek. Zejména pokud budete chtít dva dělat na jednom místě odlišné věci.

Neblokujte nábytkem prostor

Toto neplatí jen pro kuchyň, dětský pokoj a ložnici. To platí pro celý prostor. Nábytek musí být lehký a přímo úměrný k místnosti. Neměl by zasahovat do dveří, ani přečnívat přes okno a podobně. Zajímavostí z pohledu feng-šuej je, že pokud si chcete přičarovat peníze, je vhodné do rohu obývacího pokoje umístit lampu. Měla by mít pozici diagonálně od vstupních dveří do místnosti.

Čerstvé květiny a zrcadlo

Hodí se k jídelnímu stolu. Podle feng-šuej právě tato část prostoru souvisí se slezinou a zrcadlo u jídelního stolu, které jej odráží, je vhodným energizérem. Stejně jako živé květiny. Pozor, rozhodně ne umělé, se kterými si feng-šuej nerozumí.

Vyhoďte co nepotřebujete

Toto je speciálně důležité, protože byste měli z bytu vyklidit všechny věci typu: "Toto se mi ještě jednou může hodit". Rozbité, seschlé, nefunkční věci neskladujete ani tam, kde nepřekáží. Protože energie bytu není jen o tom, co je přímo vidět, ale také o tom, co máte ve skříních. Zkuste se zbavit věcí rozbitých a nepoužívaných. Posílíte tím pozitivní energii svého bytu. Začít můžete třeba v rámci vánočního úklidu. Jednak získáte víc prostoru pro sebe i své blízké a navíc se všichni bude cítit báječně. O to jde především! A nejen o Vánocích!