Chcete si originálně zařídit interiér? Vsaďte na měď, korek, kůži nebo pleteniny!

Datum článku: 14. 2. 2018

Trendovým materiálům nejen pro letošní rok opět vévodí dřevo, ale co je ještě trendy a zajímavé? Vsaďte na teplo mědi, ekologii v podobě korku nebo dejte interiéru punc syrovosti, použitím podhledového betonu. záleží jen na vás, který materiál upřednostníte. Všechny tyto materiály jsou nejen krásné, ale i funkční a originální.

Chcete si originálně zařídit interiér? Vsaďte na měď, korek, kůži nebo pleteniny!

Teplo a chlad 

Teplo se střídá s chladem, útulné se strohým, měkké linie s tvrdými. Určitě nic nezkazíte, pokud se to vše setká pod jednou střechou. Beton, korek, měď a pleteniny jsou totiž stále mimořádně trendové materiály a dají se zakomponovat do každé domácnosti. Pokud ne ve velkém stylu, tak alespoň prostřednictvím menších doplňků.

Velkolepý návrat mědi

Měď se v interiéru objevuje už dávno a v posledních letech slaví velkolepý návrat. Pokud se s tímto materiálem zcela neztotožňujete, tak to vůbec nevadí. Zkuste do domácnosti zakomponovat alespoň měděný odstín. V interiéru se měď nejčastěji vidí na svítidlech a kuchyňských doplňcích, ale objevuje se i na větších solitérech. Hodí se do moderního i rustikálního interiéru. Její univerzální charakter z ní činí bezkonkurenční materiál, nemluvě o její odolnosti

Univerzální a ekologický korek

Vyrábí se z kůry korkového dubu a pro své univerzální vlastnosti je oblíbený ve stavebnictví, v interiéru i exteriéru. Je paropropustný, pružný, pohlcuje zvuk i vibrace a odolává povětrnostním podmínkám, má antibakteriální vlastnosti a je vhodný také do domácností s alergiky. Velmi snadno se udržuje a jeho životnost je až 70 let bez ztráty vlastností. Použít jej můžete nejen na podlahu, ale i na obklad stěn nebo v podobě menších kusů nábytku či doplňků.

Nesmrtelná kůže a originální pletenina

Pletení a háčkování už dávno není jen o dečkách. I pletené výrobky zažívají velký "comeback" a stávají se oblíbenými doplňky. Taburetky, svítidla, květináče, vázy či fotorámečky můžete odít do pletených či háčkovaných "outfitů" a uvidíte, jak krásně dokáží interiér prohřát a sjednotit. Oblíbené jsou zejména polštáře a velké deky. V kombinaci s kožešinovou přikrývkou na křesle či lavici a kůží místo koberce bude interiér doslova sršet teplem domova.

Beton v kontrastu s pleteninami a dřevem

Na podlahách, stěnách, kuchyňských linkách, v koupelnách či ložnicích, ale nezřídka i v dětských pokojích. Najdete ho všude. Beton milují zejména vyznavači industriálního stylu, ale postupně proniká i do útulnější zařízených domácností, a to hlavně v podobě doplňků, jako jsou hodiny, květináče či vázy. Jelikož jeho surovost působí v interiéru chladně, kombinujte jej s měkkými materiály, jako jsou zmíněné pleteniny a kožešiny, ale krásně se ukáže i jeho kontrast se dřevem.