Staré schody nezdobí žádný dům, přitom renovace je tak snadná!

Datum článku: 23. 10. 2019

Máte v domě staré a oprýskané schody? Tak to je nejvyšší čas na jejich renovaci. Samozřejmě vše můžete svěřit firmě, ale pokud jste jen trochu zruční, vše zvládnete sami a ještě ušetříte. 

Staré schody nezdobí žádný dům, přitom renovace je tak snadná!

Barevnost sluší i schodům

Věříme, že zacházet se štětcem, případně s válečkem umíte a nádherně jste si vymalovali stěny svého domova. Ale máme pro vás super tip - stejnou pozornost můžete věnovat i starým schodům. Pokud máte pocit, že v moderně zařízeném interiéru jsou takové nevýrazné, klidně sáhněte po barvě a dejte jim svěží vzhled.

Originalita a kreativita jsou žádoucí

Byla by škoda, kdybyste nevyužili dekorativní potenciál, který schody, kromě toho že slouží k chůzi do patra, nabízejí. Schodiště je v domě totiž často první, na co vám po příchodu padne zrak. A právě zde se může plně projevit vaše originalita a kreativita. Navíc, barevný nátěr je skvělý způsob, jak věci nejen oživit, ale také zamaskovat menší nedostatky.

Nový nátěr 

Pokud jste pro klasiku, nemusíte hned experimentovat s výraznými barvami a vzory. Možná stačí starému schodišti jen nový nátěr, který ho rozjasní. Pro tento účel je ideální bílá, která dokáže optické zázraky. Bíle vymalované schody prostor rozjasní. V případě, že se nechcete vzdát dřevěného dekoru, zkombinujte bílou na zábradlí s tmavým mořidlem na stupnicích.

Schodišťové ombré

Stínovanou barevnou úpravu nemusíte mít jen ve vlasech. Ombré trend kromě účesů pronikl i do interiéru. Když jste se neodvážili vyzkoušet ho na stěnách, troufněte si na schody. Vyberte si svůj oblíbený odstín a namalujte každý schod postupně od nejsvětlejší až po nejtmavší. Jistě, vyžaduje to cit pro jemné rozdílnosti v odstínech, ale výsledek je přímo skvělý!

Duhové schodiště

V přírodě neexistuje hezčí úkaz než je duha, tak proč si nepřenést kousek z ní domů? Vymalovat duhové schodiště vůbec není těžké. Určitě vás pohled na soukromou duhu dokáže po náročném dni nabít pozitivní energií.

Černobílé schodiště

Jednoduchá kombinace dvou barev, černé a bílé,  se bude hodit k většině stylů zařízení. Barvy můžete střídat a šikovnější mohou při malování použít šablony pro vytváření vzorů. Doporučujeme například vzor chevron, který působí v kombinaci s neutrálním dřevem elegantně a nadčasově. Pěkného výsledku dosáhnete i s jinými geometrickými vzory, například čtverci nebo trojúhelníky.

Vytapetované schodiště

Pokud vám již došly barvy nebo toužíte po vzoru, který si netroufáte sami vytvořit, sáhněte po tapetách. Samolepicí tapety jsou jistotou, že výsledek bude přesně takový, jaký chcete. Samozřejmě, použít je můžete jen na vnitřní část schodů, abyste je nesešlapali. A opatrní buďte i při mytí.