Barevný domov? Zkuste elegantní fialovou nebo rozjasňující růžovou!

Datum článku: 11. 1. 2019

Bílá je sice barvou elegantní a nadčasovou, ale proč si do bytu nepustit i jiné barvy? Nebojte se pestrosti! Rozmanité barvy dokáží zlepšit náladu a povzbudit pozitivní emoce v nás. Tak proč se jimi neobklopit?

Barevný domov? Zkuste elegantní fialovou nebo rozjasňující růžovou!

Modrá je uklidňující

Modrá má uklidňující účinky jako barva zelená, navíc působí pozitivně na produktivitu. Hodí se tedy kamkoli - do ložnice stejně jako do pracovny. Příjemnou atmosféru vytvoří královská modrá, petrolejová, ale také pastelová modrá. Odstín symbolizující živel vody umí v interiéru divy. Světlá otevře a provzdušní prostor, tmavá mu dodá tajuplnou a elegantní náladu. Najděte si tu svou modrou. A nemusíte rovnou vymalovat, zkuste to pro začátek s modrými doplňky.

Zelená osvěží

Barva minulého roku bodovala ve světě módy i designu. Zelená je synonymem jarní svěžesti a přesně tak dokáže rozzářit vaše bydlení. Příjemná zelená energie je vhodná kamkoli, kde chcete dát odpočinout očím, i tam, kde chcete odpočívat vy sami. Pistáciová, mint nebo smaragdová? Odvážným štěstí přeje a zelená je rozhodně odvážnou barvou. Štěstí dostanete do interiéru snadno. S kapkou zelené fantazie.

Fialová je elegantní

Milujete fialovou? Je to barva loňského roku. Ale zabodujete s ní i roce letošním a to nejen sytým odstínem. Levandulová má nesmírné kouzlo a do místnosti vnáší příjemnou něhu. Zatímco s tmavými tóny fialové doporučujeme dekorovat opatrně, pastelové fialové není nikdy dost.

Růžová dodává energii

Na první pohled podceňovaná růžová je další krásnou barvou, která rozjasní interiér. Přestože je často spojována se sladkostí, jde o příjemnou a energickou barvu. Starorůžová nebo pastelová je nesmírně estetická v jakémkoliv prostoru. Hodí se pro kombinace s ušlechtilými kovy, jako jsou zlaté či měděné detaily. Sluší jí také minimalistické bílé nebo dřevěné doplňky. Nechte se překvapit růžovou a rozhodně nebudete litovat.

Žlutá projasňuje 

Jedinečná barva slunce opanuje prostor jiskřivou atmosférou. Nevšední a veselé dojmy však zůstanou v příjemné rovnováze, když to s ní nepřeženete. Žlutá podporuje kreativitu a představivost, navíc doslova nabíjí energií. Vyhnout byste se jí však měli v ložnici. V ostatních místnostech vykouzlí svěží vyznění. A že si na sytě žlutou netroufáte? Pak vyberte nadčasovou hořčicově - žlutou. V kombinaci s bílou můžete vyčarovat okouzlující toskánský styl.