Trápí vás hluk? Stěhovat se nemusíte

Datum článku: 28. 3. 2019

Nadměrný hluk přicházející z okolí dokáže opravdu výrazně otrávit život snad každému z nás. Pokud se domluva se sousedy stane nereálnou, nemusíte věšet hlavu a přemýšlet o stěhování. V dnešní době již existují způsoby, jak se hluku bránit pomocí speciálních stavebních materiálů, které vynikají vysokou účinností a také poměrně snadnou a rychlou instalací. Nevíte si rady? Po přečtení tohoto článku se to změní.

Trápí vás hluk? Stěhovat se nemusíte

Čím se dá efektivně bránit nadměrnému hluku?

  • odhlučněním stěn

  • kročejovou izolací

Určitě nám dáte za pravdu, že největší koncentrace hluku přichází z okolních stěn. Mohou za to zejména již zmínění hluční sousedé, jejichž neustálé povykování a hlasitou muziku nedokáží stěny úplně zachytit. Poklidných dní se dočkáme tak, že zabezpečíme odhlučnění stěny, která přináší nejvíce nepříjemných zvuků. K tomu se určitě vyplatí přivolat odborníky, kteří se v oboru pohybují již dlouhá léta a díky tomu disponují dostatkem znalostí. Pomocí jejich služeb už vás nikdy nebudou hluční sousedé trápit.

Opačný problém má také řešení

Samozřejmě ale může být vše také opačně. Pokud bydlíte v panelovém domě, všechny zvuky se v něm rozléhají podstatně více. Proto snadno může dojít k tomu, že si sousedé pod vámi začnou stěžovat na nadměrný hluk způsobený klapáním po podlaze. Kročejová izolace, která se instaluje pod nášlapný povrch podlahy, vám v tomto směru přinese opravdu medvědí službu, protože zachytí jak hlasité kroky, tak i ostatní rány. Zejména děti a jejich hračky dokáží být v tomto ohledu skutečně otravné, proto je řešení kvalitní izolací skutečně na místě.

Doufáme, že vám informace obsažené v tomto článku budou při následném konání užitečné a přinesou vám i vašemu okolí potřebný klid, bez kterého se prostě nedokážeme obejít. Doma je zkrátka doma hlavně proto, že se cítíme příjemně. Máte tedy ještě nad čím přemýšlet?