Výbava do školy? Akce během prázdnin!

Datum článku: 23. 8. 2019

Prázdniny pomalu končí a vy zjišťujete, jak během nich vaše děti vyrostly? Povzdechnete si, že je třeba zase vyrazit na nákupy a děti do školy náležitě vybavit? Ano, je tomu tak každý rok a ani letos to bez rozumného nakupování nepůjde. Je možné, že pokud nejde o prvňáčka nebo "čerstvého" studenta středních vzdělávacích institucí, nebudete muset kupovat úplně vše nové, ale většinu ano. Připravte se na to a udělejte si s dětmi příjemný výlet do obchodu, který zakončíte třeba zmrzlinovým pohárem.

Výbava do školy? Akce během prázdnin!

1. Školní batoh

Dnes již zřídka uvidíte malého školáka nosit aktovku. Nyní se nosí batohy - ale pozor, pouze ty s označením školní! Designových variant je na trhu obrovské množství, myslete však na to, že správný batoh by měl být lehoučký, ergonomicky tvarovaný a pevný. Velkou výhodou je množství přihrádek. Myslete na to, že batoh je třeba vyzkoušet, protože musí dobře držet na zádech a určitě nesahat níže.

2. Psací potřeby a sešity

Nedoporučujeme spoléhat se na to, že po dvou měsících prázdnin budete v první školní den ráno hledat pod postelí zapadlé tužky. Penál, pera, tužky, ořezávátka, gumy, zvýrazňovače, pastelky, vodové barvy, sešity, pravítka ... Seznam je dlouhý a pro každý ročník v něm najdete odlišnosti. Výbavu můžete doplňovat průběžně, ale mějte na mysli, že 2. září by měl mít váš školák alespoň sešity a pera už s sebou.

3. Oblečení do školy

Každé dítě chce být ve škole v první řadě cool, ale prioritou pro rodiče by neměl být jen vzhled oblečení. I zde platí, že důležitá je hlavně jeho kvalita. Oblečení pro malého školáka by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů - ideální je BIO bavlna. Ta je vhodná i pro citlivou pokožku, protože je prodyšná, a zároveň se v ní tělo nepřehřívá.

4. Přezůvky

Přezůvky bývají tím, na co nejčastěji pozapomínáme. Zkuste vyndat sáček s přezůvkami z pod postele a raději je vyzkoušet, abyste je nesháněli na poslední chvíli, kdy už třeba nebude takový výběr. Děti potřebují přezůvky s protiskluzovou podrážkou a pevnou patou. Na oblíbené crocsy proto raději zapomeňte.

5. Obuv a oblečení na tělesnou výchovu

Školáci rostou jako z vody, určitě proto v srpnu vyzkoušejte, zda jim sedí sportovní oblečení. Obvykle je třeba koupit alespoň nové tenisky, pokud není ostatní sportovní oblečení ještě opotřebované a váš školák z něho vyrostl.