které si mohly zdarma vybrat jakýkoliv druh antikoncepce. Po třech letech 334 z nich navzdory ochraně otěhotnělo. Vědci zjistili, že u účastnic užívajících pilulky, náplasti a vaginální kroužky byla až 20 x vyšší pravděpodobnost selhání antikoncepce než u těch, které využily dlouhodobou reverzibilní formu ochrany.
a 4 až 5 procent z nich každý rok otěhotnělo. Nitroděložní tělísko a implantát pod kůží si vybralo 5 800 účastnic a jen 0,3 procenta z nich otěhotnělo. Hormonální injekce si nechalo píchat 176 žen a pouze u dvou z nich nebyly účinné. Několik dalších žen, které otěhotněly, přestalo užívat vybranou antikoncepci a spoléhalo se jen na kondom nebo přerušovanou soulož.
Ženy mladší 21 let využívající krátkodobé formy ochrany otěhotněly dvakrát častěji. Jednou z důležitých věcí na této studii je to, že když se z rovnice odebrala cena a ženy byly objektivně a efektivně poučeny, 75 procent z nich si vybralo dlouhodobou metodu. Častější využívání nitroděložních tělísek, hormonálních injekcí či implantátů pod kůží by pomohlo vyřešit problém nechtěných těhotenství.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.