vyplývá to z výzkumu vědců. Podle nich rodiče pětiletých a mladších dětí obecně cvičí méně často než lidé bez dětí. Kromě toho zvláště matky dodržují zdravé stravovací návyky mnohem méně než jejich bezdětné kamarádky. I když stravovací chování bylo v mnoha případech u rodičů a bezdětných stejné, matky uvedly větší konzumaci sladkých, ochucených nápojů, celkové energie a vyšší procento nasycených tuků ve srovnání s ženami bez dětí. Matky, jakož i otcové vykonávali méně fyzické aktivity než bezdětné páry. Ze všech účastníků výzkumu v průměrném věku 25 let mělo 149 dítě, ve většině případů kojence. V průměru rodiče cvičí méně než jejich bezdětní vrstevníci. V případě matek je to méně než 2,5 hodiny středního až aktivního cvičení za týden, přičemž bezdětné ženy cvičí v průměru něco přes tři hodiny. U otců je to méně než 5,5 hodiny ve srovnání se 7 hodinami bezdětných mužů. Naopak konzumace rychle připravených jídel s vyšším obsahem kalorií a tuků se s narozením potomstva u zkoumaných jedinců zvýšila.
otcové se nijak neliší od ostatních mužů, ale matky v průměru jedí o 400 kalorií více než ženy bez dětí, pijí více slazených nápojů a konzumují o něco víc nasycených tuků. Společenská podpora, jako například aktivity v rámci sousedství, mohou být pravděpodobně velmi nápomocné mladým rodičům při udržování si zdravého životního stylu. Pomohla by také změna vnímání toho, co považujeme za cvičení. Nemusí to znamenat chodit do posilovny. Najděte způsob, který zapasujete do časového rozvrhu rodiny. Mohli byste (například) jako rodina chodit na procházky nebo chodit cvičit (ne je tam pouze odvádět) s dětmi.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.