Pokud je koupelna malá, přebalovací pult se do ní nemusí vejít, ale můžeme postupovat alternativně, například instalací desky na nebo nad pračku, na kterou lze položit přebalovací podložku. Pokud je koupelna prostornější a nenachází se v ní pračka, lze v ní umístit přebalovací pult. Pokud je v koupelně dost místa, může se stát přebalovací komoda, sladěná s ostatním nábytkem, její součástí.
Pokud máte prostornější kuchyni s dlaždicemi nebo linoleem, neměl by být problém umístit v ní přebalovací stůl s vaničkou a kuchyně se tak stane i místem ke koupání miminka.
Na nábytek, případně na postel, lze kdykoli umístit přebalovací podložku. Pokud máte v této místnosti nedostatek nábytku, zvažte koupi přebalovací komody.
Nikdy nenechávejte dítě ležet bez dozoru! Ze dne na den bude totiž aktivnější a kdykoli se může převrátit ze zad na bříško a změnit polohu. Pokud leží samo na přebalovací podložce, pultu či komodě, je nebezpečí úrazu velmi vysoké.
Lze ji umístit kdekoliv - na postel, na stůl atd.. Její největší výhodou je to, že je přenosná a skladná, snadno ji uklidíte. Nespornou výhodou je i cena. Co se týče praktičnosti přebalování, má přebalovací podložka jedno mínus - pokud nemá stabilní místo, musíte ji pokaždé uklízet, aby nepřekážela. Zároveň vyvstává otázka, kam umístit další přebalovací potřeby, jako např.. pleny, ubrousky, krém a jiné.
Každý den plné plenky, stále dokola přebalování, je jasné, že jednou se tato činnost stane rutinou. Nejen pro mámu, ale i pro miminko. Aby se vaše dítě nenudilo, pomohou hračky, které zavěsíte nad přebalovací pult, to fascinuje i nejmenší miminka. Starší mají rády chrastítka, kterými mohou třást, nebo zajímavý předmět, se kterým se mohou pobavit. Nebo můžete nad místo, kde přebalujete, pověsit zvonkohru, která vyluzuje jemné tóny.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.