Práce žen na mateřské dovolené a žen, které chodí do práce

Jste na mateřské dovolené a někdy “závidíte” maminkám, co mohou chodit do práce a od svých malých capartů si odpočinout? Ale ono to zas tak lehké není, skloubit práci s péčí o dítě. A navíc je to věc volby každé maminky. Jsou ženy, které by vážně nemohly bez své práce existovat, ale jsou i ty, které raději rodí jedno dítě za druhým, jen aby si nástup do práce co nejvíce oddálily.

1. Dělejte to, co máte rady

Koloběh dne je pořádně nabitý, ať už jste v práci a o dítě se vám někdo zatím stará nebo celý den běháte kolem dětí a domácnosti. Na to, aby ženy všechno lépe zvládaly, by měly dělat to, co je baví. Pokud je pro vás životně důležitá práce a bez ní se prostě necítíte dobře, vyřešte si péči o děti tak, abyste mohla pracovat. Pokud se cítíte lépe doma u dětí - zvolte tuto alternativu. I když některé maminky mají po mateřské dovolené problém zaměstnat se, jiné to využijí na přeorientování na novou profesi, která je více baví nebo se postaví na vlastní nohy a stanou se podnikatelkami. Klidně to zkuste! Mateřská a rodičovská dovolená jsou obdobím velkých změn a mnoho věcí vidíme v jiném světle, proč něco nezměnit k lepšímu?

2. Vše dělejte naplno

Mnoho lidí si stěžuje na náročnou vyčerpávající práci, ale usilovná práce a zodpovědný přístup k ní se prostě vyplatí. To je jedno, jestli děláte účetnictví, staráte se o děti, připravujete večeři, uklízíte byt nebo jste vědeckou pracovnicí. Do čehokoliv, co děláte dejte maximum ze sebe, pak budeme sklízet úspěchy.

3. Pečujte i o své potřeby


Je jasné, že každá maminka, která má malé děti je zapojená na absolutní péči o ně. Najděte si však čas i na sebe a řešení svých potřeb, jinak nebudete spokojená a spokojené pak nebudou ani vaše děti. Matčina spokojenost a štěstí velmi ovlivňuje štěstí dětí. Jinak budeme zvládat těžké situace, kdy budeme odpočaté než kdybychom byly nervózní. Každý potřebuje jistý prostor pro sebe - být z času na čas s sebou sám, stejně i maminka, která pracuje, ale i maminka, která se celé dny stará o děti. Vůbec není nic negativního na tom, že maminky v domácnosti, které aktuálně nemají práci, přihlásí své děti do školek, ještě před povinnou školní docházkou.

4. Nikdy neposuzujte jiné mámy

Znáte to - na hřišti nebo v parku se setká několik maminek. Obvykle se rozdělí do skupinek, podle toho, čí děti si spolu hrají nebo podle sympatií. A nejedna skupinka začne pomlouvat druhou. Nač je to dobré? Každá maminka dělá to, co si myslí, že dělat má podle svého vědomí a svědomí a tak, jak to dělat umí nebo může. Nikdy nevíme, v jakém prostředí žije, jaké faktory ji ovlivňují, jak to u nich doma funguje ... Proč někoho osočovat, pomlouvat nebo degradovat? Nejsme tu na to, abychom soudily jiné ženy, jiné matky, ani na to, abychom mluvily do jejich výchovy. Nejlepší filozofií života je - žij a nech žít a to platí speciálně pro tento případ.

5. Buďte vzorem pro své děti

A to v čemkoli. Vše, co děláte, dělejte s vědomím toho, že jste vzorem a že to, co právě teď děláte vy, mohou po vás odkoukat i vaše děti - ať to už je debata s kolegyní, hádka s partnerem, nepořádek, lehkomyslnost, špatné stravování, agresivní chování, postoj vůči povinnostem, odpovědnost. Než jim budete za něco někdy nadávat, zamyslete se nad tím, jestli jste vy něco takového nedělala nebo neděláte.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Děti s alergií na mléko mohou v dospělosti trpět osteoporózou

Děti, které mají alergii na kravské mléko by mohly v dospělosti trpět osteoporózou. Proto je potřeba, dodávat...
více...

Nemocné a nedoléčené dítě do školky a školy nepatří!

Podzim bývá hrozbou pro zaměstnavatele matek malých dětí. Některé děti se s kolektivem ještě nesetkaly, jiné...
více...

Nemocné a nedoléčené dítě do školky a školy nepatří!

Podzim bývá hrozbou pro zaměstnavatele matek malých dětí. Některé děti se s kolektivem ještě nesetkaly, jiné...
více...

Proč jsou tatínkové zajímavější než bezdětní muži?

Příprava na mateřství u žen trvá téměř od období dospívání. U mužů je to jinak. Také se těší, že...
více...

Císařský řez by měl být pouze ze závažných zdravotních důvodů, protože má svá rizika

Císařský řez, je operace, kterou se v 3. trimestru ukončuje těhotenství a porod. Je to jedna z nejstarších...
více...

Práce kvůli penězům nepřináší pocit štěstí

Šťastný život nejde prožít bez peněz. Žijeme v době, kdy se téměř za všechno platí a bez peněz to prostě...
více...

Nebezpečné úrazy malých dětí jsou často způsobeny chvilkou nepozornosti. Víte, jak reagovat?

Stačí chvilka nepozornosti a vaše malé, ale klidně i to větší, dítě si způsobí úraz. V létě, kdy jsou...
více...

Oslava se může změnit v tragédii, když neuhlídáte své malé děti

Oslavy jsou skvělým zpestřením všedního života. A slaví se i v rodinách s malými dětmi. Jenže, občas se...
více...

Syndrom náhlého úmrtí kojence a k čemu je dudlík a monitorovací podložka

Syndrom náhlé úmrtí kojenců je postrach každé matky. Ani lékaři ještě zcela nedokáží vysvětlit, proč...
více...

Péče o miminko a úsměvné příběhy novopečených rodičů

Žádný rodič se rodičem nenarodí, a přestože současné maminky hodně čerpají z odborných knih...
více...