Odměnit i dítě s horším prospěchem? Neodměnit ani jedničkáře, vždyť přece se učí pro sebe a ne pro vás? Jak řešit situaci, když máte dvě děti a každé z nich se učí jinak? Nuže, věříme, že pro rodiče opravdu není jednoduché odměnit dítě, které má ve škole slabší výsledky. Ne vždy však jde o pochybení dítěte. Za špatným prospěchem se může skrývat množství příčin od opravdu vlažného přístupu k učení, přes rodinné problémy, nepochopení učební látky konkrétního učitele až po poruchy učení. Stejně může být špatně vysvědčení voláním, abyste si dítě všimli. Samozřejmě, rodič sám nejlépe pozná ( nebo by tedy měl poznat!), zda dítě ve škole neprospívá proto, že se opravdu jedná o nějaký problém, nebo se mu prostě jen nechce.
1. Výlet, návštěva aquaparku, ZOO
2. Sladkosti
3. Návštěva cukrárny
4. Vysněná hračka (lego, auto, panenka ...)
5. Předem dohodnutá odměna
6. Knížka, pastelky, omalovánky, různé kreativní potřeby jako jsou například gumičky na pletení náramků a podobě.
pokud se s dítětem dohodnete na začátku školního roku na určité odměně, která bude pro něj motivací k dosažení lepších výsledků ve škole. Pokud však dohodu dítěte nedodrží, dohodnutou odměnu mu nekoupejte. Pochvalte ho, že se snažilo, můžete přidat i nějakou sladkost, ale nepodlehněte pokušení dohodnutý dárek koupit. Stejně se nenechte vtlačit do pozice kupování drahých dárků. Vždyť děti se přece učí proto, aby se později mohly lépe uplatnit v zaměstnání.
Říká se, že nejlepším dárkem za vysvědčení je pochvala od rodičů. Zkuste i vy letos potěšit svého školáka pochvalou za snahu ve škole (i když vysvědčení nebylo zrovna nejlepší) a vezměte ho na výlet do přírody nebo jděte spolu na nějaký film či pohádku do kina. Uvidíte, zážitky si dítě zapamatuje více než drahý playstation, který už za rok bude out.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.