Tyto materiály jsou vhodné na každodenní nošení. Získávají se buď z rostlin nebo ze zvířat. Patří sem například i angora, velbloudí srst a sisal. Kromě těchto vhodných materiálů známe i tkaniny, které se získávají z uměliny. Jde o tzv. přírodní polymery (základem je celulóza a získáváme např. viskózu, ...), syntetické polymery (polyester, polyakryl, polyamid, přičemž jejich hlavní zdroje jsou ropa, zemní plyn a uhlí) a anorganické sloučeniny. Otázkou tedy je, proč se vlastně umělé látky vytvořily? Jedním z výhod umělých vláken je odolnost vůči světlu, rychlé schnutí. Při přidání správných chemikálií se zlepšuje stálost barvy, zlepšuje se protisrážlivost a protižmolkovitost materiálů. Nejjemnější vlákna se vyrábějí s příměsí bavlny nebo vlny. Z těchto vláken se vyrábí spodní prádlo, které se pak může prát při vysokých teplotách a dá se dobře žehlit přes mokrou látku. Asi těžko by běžný uživatel odhadl, že základem pro jich výrobu je ropa. Za vším stojí rozběhnutí výroby na umělé hedvábí, tzv. viskózy. Pak prorazil na trh nylon (syntetický polymer, polyamid) a po 2 sv. válce i průhledné vlákno lycra. Šlo o elastanové vlákno a začala se éra silonek s lycrou. Umělým vláknům nelze upřít krásu a účelnost, nehořlavost. Určitě si vzpomenete na uniformy, neprůstřelné vesty, padáky, kombinézy do vody pro potápěče, které vznikly díky umělým vláknům. Na druhé straně je problémem umělých vláken těžká rozložitelnost v přírodě, alergické reakce těla na tento druh tkanin, neschopnost sát pot.
získávané z bource morušového (tedy ten skutečný, ne umělý) má termoregulační vlastnost, tedy chladí v teple a hřeje v zimě, přičemž odvádí vlhkost, saje. Známe různé druhy jako mušelín, satén, organza, žakár, ale u každého platí, že se nesmí prát na více než na 30 C a nesmí se sušit na přímém slunci. To z něj dělá dost omezující látku, která je navíc i drahá a pracná. Na jeden kilogram hedvábí potřebujete asi 30 000 zámotků bource morušového. To je dost, i když z jednoho zámotku máte několik kilometrů vlákna. Proto hledal člověk náhradu za tento dar.
která se získávala z ovcí, tkala se tak jako plátno na stavech a z upravené vlny bylo sukno, které se nemuselo obšívat. Také se předla a byla hřejivým materiálem. Len se využíval mnoha způsoby a sloužil hlavně k výrobě plátna, které bylo pak zužitkováno, podobně jako vlna, na výrobu kalhot, košil, nití atd.
nejen v potravě. Začínáme si uvědomovat sílu bio potravin, ale také v textiliích. Prakticky chodíme, spíme, chodíme v tkaninách a kůžích. Proto při nákupu oblečení dbejme v první řadě na to, z čeho je vyrobeno. Umělé látky nenosme dlouhodobě, využijme je skutečně jen pro účel svého vyrobení. Pokud čekáme na čápa, snažme se čas, strávený v těchto materiálech zkrátit na minimum. Páry mají často problém s otěhotněním z důvodu opakovaných zánětů pro nesnášenlivost uměliny, které podporují růst kvasinek, dále to bývá z napuštění umělých vláken nestálými barvami, které nejen páchnou, ale způsobují alergické reakce kůže. Tyto výrobky bohužel nenajdeme jen na trzích, ale i v obchodech. Např. tričko je dobré otřít kouskem kůže, zda nezanechá stopu po barvě. Ženskou plodnost neovlivňuje špatně pouze materiál, jakby se na první pohled zdálo. Záleží i na střihu dané věci .. Platí pravidlo, že ne všechno módní je zdravé.
Asi těžko bychom hledali u našich praprababiček spodní prádlo. A věru s plodností tehdy ženy problémy neměly. Bavlněné kalhotky přinesly určitou revoluci v oblékání něžnější populace a to hlavně po stránce určitého komfortu. Vznikly pravděpodobně za účelem teplejšího oblečení, jakési mini kalhoty pod sukni. Možná proti větru, chladu a pocitu mokra. Dnes tento účel tak nevnímáme. Tanga sloužila zejména k zakrytí nezbytných partií, ale jejich oblíbenost zejména mužské populace rapidně vzrostla pro jejich sexy vzhled. Ten se stal v dnešní moderní době prvořadý. Pro páry, které nemohou mít děti se však nedoporučují. Proč? Hlavní příčina je v přenosu bakterií z konečníku do pochvy ženy, čímž vznikají opakovaně chronické záněty. Při používání tang se proto doporučuje nejen kvalitní látka, ale i intimní vložka. Výslovně se nedoporučuje nošení tang dlouhodobě, spíše jen příležitostně. Pokud si přece jen "tangáče" neodpustíme, musíme počítat s větším číslem, než na jaké jsme byly zvyklé. Tenká šňůrka tlačí na konečník, čímž narůstá jeho vnější poškození, což má nepřímo vliv i na vznik zlaté žíly. Nemusíme však úplně zanevřít na módní spodní prádlo. Obchody dnes nabízejí bezešvé kalhotky, vkusně a elegantně střižené, s přiměřenou podprsenkou. (Ale můžete vyzkoušet i chození bez prádla, ačkoli se to pokládá za nehygienické, možná partner vaši snahu ocení.). Při výběru prádla nesmíme zapomínat, že má být bavlněné a dostatečně velké. Jak již bylo zmíněno, má se dát prát při vyšších teplotách. Podle možností prádlo kupujeme v normálních obchodech, dobře je před použitím vypereme a zásadně si ho nezkoušíme v obchodě na holé tělo.
Kalhoty jsou pro ženy požehnáním, protože nejen zakryjí případné nedostatky, jako žilky, či křivé kůstky, ale výborně umí zeštíhlit postavu a navíc ochrání před chladem. Nejsou však vhodnou volbou pro ženy, toužící mít děti. Nejhorší forma, jakou mohou mít je úzký střih. Syntetické materiály tuto jejich schopnost podněcují. U žen způsobují pocení, čímž podporují růst kvasinek, od kterých je jen krůček k zánětům. Navíc stahující kalhoty tlačí na orgány v oblasti pánve a podobně jako opasky negativně ovlivňují činnost vnitřních orgánů. Zvláštním typem jsou bokové kalhoty, které odhalují kříže a jsou naprosto nevhodné v zimě, kdy vážně ohrožují svým střihem močové cesty. Proto při volbě kalhot myslete na volnější střih, lehký materiál a dostatečné větrání.
Pro pohodlné chození, dobrou klenbu se doporučují 1-1,5cm, max 3 cm vysoké podpatky. I boty vám zdravotně mohou dopomoci k neplodnosti a to tím, že zatěžují páteř, deformují nohu a tlačí na cévy. Tím pociťujeme bolesti hlavy, migrény a celkový neklid, což oddaluje i naději mít rychle děťátko. Vybíráme si boty nejlépe z kůže, vhodné velikosti, ne s úzkou špičkou, dobře větratelné, s ortopedickou vložkou. Nevhodné jsou žabky - špatně formují klenbu nohy a zatěžují nohu při chůzi a také balerinky.
že žena nemá velkou možnost být krásně oblečená a zároveň zdravotně mít v pořádku svůj zjev. Rovněž si některé z nás nemohou dovolit vyměnit celý šatník na počkání. Ale při budoucí koupi, ať už v bazaru, v sekáči, v obchodě, nebo kdekoliv mějte odteď na paměti, že plodnost nás žen je ovlivněna nejen tím, co jíme, ale i tím, jak své tělo oblékáme. A o to jde především. Být krásně oblečená a přitom zdravá!
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.