jsou zvýšená teplota, průjem, mrzutost a nespokojenost miminka, neklidný spánek, odmítání některých pokrmů. Na druhé straně jsou i takové dětičky, kterým se zoubky proříznou bez jakýchkoli příznaků a rodiče to zjistí, až když má už mrňous zoubky venku. Takových případů je však málo a velká část dětiček se musí při prořezávání zoubků poprat s některým z uvedených příznaků.
a ulehčit od uvedených negativních příznaků. Je to jantarový řetízek, který se děťátku zavěsí kolem čtvrtého měsíce života na krk a miminko ji nosí dokud se mu neproříznou všechny zoubky. Je to produkt, který ještě není u nás velmi rozšířený, ale naopak v zahraničí často používán, dokonce doporučený i některými pediatry. Řetízek je dlouhý přibližně 33 cm a skládá se z přírodního jantaru, který není tavený ani lisovaný. Hedvábná nit je mezi jednotlivými kamínky zauzlená, což by mělo zabránit jejímu přetržení v případě, že si děťátko za řetízek zatahá. Ale i přesto, nemá se nechávat na krku dítěte bez dozoru a v noci. Jantar v podstatě není kámen, jde o fosilii, tzn. zkamenělou pryskyřici stromů. Je to přirozená pryskyřice Pinus succinifera, která vznikla před mnoha miliony let. Jantar může mít různé zbarvení, existuje mléčně, zlatožlutý, hnědý a červený v závislosti na tom, z jakého stromu pryskyřice pochází. Seveřané již celá staletí připisují jantaru léčivé účinky. Pomáhá při problémech s klouby, posiluje sliznice, urychluje hojení ran. Obecně ho lze přikládat na kteroukoli část těla, kde je nějaké napětí nebo problém. Právě díky tělesné teplotě dochází k uvolnění éterických látek, které zmírňují bolesti při prořezávání zoubků. I dospělým pomáhá při odhalených zubních krčcích a při zánětech ústní dutiny.
natřeme miminku dásně speciálním zubním gelem, případně mu koupíme kousátko, kterých je na našem trhu obrovský výběr. Každá maminka by byla jistě ráda, aby její děťátko mělo při prořezávání zoubků co nejmenší problémy. A jistě by si to i každé miminko zasloužilo. Měli bychom proto udělat maximum. Možná i vyzkoušet jantarový řetízek a začít tak trošku víc věřit přírodě a tomu co nám nabízí.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.