Kokosový olej na žaludeční problémy, ale i proti vším

Kokosový olej v BIO kvalitě lze bezpečně používat v péči o děti. Hodí se k zevnímu i vnitřnímu užití. V kuchyni se nepřepaluje, proto je vhodný i na smažení. V péči o tělo hojí a zklidňuje drobné popáleniny, nebo třeba také pomáhá při prořezávání prvních zoubků. Je běžně k dostání nejen v prodejnách se zdravou výživou, ale i v bylinkových lékárnách. Jeho cena je příznivá a účinky skutečně blahodárné!

kokosový olej, péče o dítě, zdraví dětí, přírodní pátky pro zdraví

1. Při žaludečních potížích

Někdy jde o dlouhotrvající problémy a jindy mohou být bolesti žaludku způsobeny právě špatným stravováním. Dříve se začal používat olivový olej chybně i v teplé kuchyni. Ten se však velmi rychle přepaluje a kvůli tomu může při dlouhodobém používání žaludku škodit. Z toho důvodu je třeba přejít na určitý čas právě na používání kokosového oleje, na kterém je možné i smažit. Nemusíte se obávat, ve skutečnosti při vaření ztrácí chuť i zápach, takže ani maso z něj nedostane divnou příchuť. Když se vám nebo dětem trávení napraví, můžete jej částečně nahradit za jiný druh oleje.

2. Na vlasy

Dětské vlásky jsou velmi jemné a kvůli tomu byste měli na ně používat pouze šetrné přírodní produkty. Pokud je to možné, vyhněte se klasickým šamponům a vyměňte je za přírodní produkty. Kokosový olej se používá na očistu vlasů ve více zemích. U nás je tato metoda málo známá, protože se obáváme zvýšeného pocitu jejich mastnoty. To však není pravda, protože po jeho použití jsou vlasy naopak zdravější, pevnější a navíc získávají i přirozený lesk. Čili, kromě dětské hlavičky si jimi mohou mýt korunu krásy i dospělí a uvidí, že zejména po zničení barvením se jejich kvalita výrazně zlepší.

3. Na popáleniny

Kokosový olej můžete využít také na jakýkoliv druh popálenin. Když se dítě opaří něčím horkým nebo když je příliš dlouho na slunci a má spálenou pokožku, mějte tehdy vždy po ruce právě tuto pomůcku. Natírejte ho vždy přímo na ránu, protože ji zároveň dezinfikuje. Zánět velmi rychle ustoupí a tím se i zlepší proces léčby. Ránu natírejte kokosovým olejem i nadále, abyste zjemnili případné jizvičky a zabránili tak ošklivým srůstům na pokožce.

4. Na bolesti uší

Pokud má vaše dítě bolestivou infekci ouška, znamená to nejen vaše probdělé noci, ale zejména jeho velké utrpení. Bolest uší je totiž o dost nepříjemnější, než problémy se zuby. Tehdy vám také pomůže právě kokosový olej. Dvakrát denně ho jemně vetřete do ucha, protože pomáhá ulevit od samotného nepříjemného pocitu, ale zároveň i léčí infekci, čímž zlepšuje průběh tohoto onemocnění.

5. Prevence před obezitou

Děti mají v současnosti kvůli nezdravému životnímu stylu stále častěji problémy s nadváhou. I když rodiče pak chtějí rychle jejich stav změnit, není to tak jednoduché. Jedním z těch jednodušších kroků je proto zařazení kokosového oleje do jídelníčku. Používejte jej na přípravu jídel a zdravých moučníků. Ten lépe zachází s energií v těle, děti nebudou tak unavené, ale nemusíte se obávat ani jejich hyperaktivity. Namísto toho dokáže lépe nastartovat metabolismus a díky tomu se začnou rychleji spalovat tuky.

6. Na vyrůstající zoubky

Při vyrůstání zoubků je jen velmi obtížné najít nějakou pomůcku, která by dětem trošku ulevila z jejich problému. Existují však různé prostředky, které tento stav alespoň utlumí. Mezi ně patří i kokosový olej. Vezměte kousek z něho a potřete jemnou vrstvu přímo na dásně. To pomáhá zredukovat nepříjemné svědění a také trošku ulevit od zapálení. Bolest to alespoň na čas utlumí a pomůže lépe překonat tyto nepříjemné dny.

7. Snižuje hladinu cholesterolu

I z tohoto důvodu se doporučuje upřednostňovat kokosový olej při vaření. Protože nezdravá fastfoodových strava, kterou děti tak milují, často způsobuje již ve velmi brzkém věku i zvýšení hladinu cholesterolu a následně další zdravotní komplikace. Používání kokosového oleje tedy nejen působí jako prevence před těmito komplikacemi, ale zároveň i pomáhá snížit jeho hodnoty, pokud už je zvýšený.

8. Vši

V období, kdy se vši vyskytují v dětských kolektivech častěji, musíte najít i účinné prostředky na jejich zničení. Neboť mnoho kosmetických produktů je vůči věím rezistentní, musíte najít alternativy. Kokosový olej smíchejte s jablečným octem a toto vmasírujte dětem do vlasů. Nechte takto působit alespoň deset minut, aby to vyhubilo co nejvíce vší. Nakonec hlavu umyjte a vyčešte hustým hřebenem.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak snadno vést dítě k zodpovědnosti? Pořiďte mu zvířátko!

Chcete vést své děti přirozenou cestou k zodpovědnosti? Pořiďte jim zvířátko! Dítě se naučí nejen lásce...
více...

Co by měly umět všechny děti?

Investujete do svých dětí? A teď nemyslíme to, zda jim šetříte na studia či zakládáte účty. Bavit se budeme...
více...

Krásná pokožka těla bez celulitidy a strií? Pravidelně používejte přírodní rostlinné oleje!

Boj s celulitidou, to je pro většinu žen velký problém. Ale zase na druhou stranu jsou ženy, které tyto problémy...
více...

Beruška asijská nesnáší vůni ořechů

Na podzim, když už si pomalu odvykáme od komárů a dalšího bodavého hmyzu je zde další problém. A sice invaze...
více...

Osteoporóza a její ovlivnění kvalitní stravou během dětství, dospívání a mládí

Osteoporóza, tedy patologické řídnutí kostí, postihuje sice převážně starší lidi, ale podmínky k tomuto...
více...

Příušnice - očkování, léčba a komplikace

Výsledkem plošného a povinného očkování malých dětí je vymýcení mnoha smrtelných onemocnění. Přesto se...
více...

Dětská matrace, to není malá verze matrace pro dospělého

Výběr matrace není třeba brát na lehkou váhu, zvlášť když se jedná o matraci pro miminko a dítě ve vývinu....
více...

Opalování a potřeba vitaminu D

Opalování a pobyt venku v létě má svá rizika. Sluneční paprsky jsou příjemné, zlepšují náladu, ale... Je zde...
více...

Hormon lásky redukuje váhu a posiluje charitativní cítění

Hormony lásky pomáhají ke spokojenému životu a dokonce i ke štíhlejší postavě. Nevěříte? Poradíme vám,...
více...

Brokolicový olej pomáhá proti stárnutí kůže, třepení vlasů a snižuje výskyt akné

Panenské oleje umí úžasně pečovat o pleť, nejsou plné konzervantů a dalších alergizujících příměsí....
více...