Dovolená v Česku je s malými dětmi to nejlepší, co pro ně můžete udělat

A je tu zase čas dovolených. Krásná doba, kterou jste jako svobodní a bezdětní trávili bez rozmyšlení a všude se vám líbilo. Ale teď je to jiné. Na dovolenou se chcete vypravit i s vaším malým děťátkem, anebo třeba i několika dětmi. To už je třeba pečlivě vybírat, aby se dovolená líbila a užily si ji především vaše děti. Poradíme vám s jejím výběrem.

rodina, rodiče a děti, dovolená s malými dětmi, dovolená v Česku, hotely, cestování, výlety

Hledejte rodinná střediska

Cestovní kanceláře disponují opravdu širokou nabídku. Abyste se v tom chaosu uměli lépe vyznat, hledejte hotely, které jsou určeny pro rodinné pobyty. Jinak se může stát, že se dostanete mezi mladé, neustále se bavící lidí a večer budete mít problémy s hlukem. Ubytovací zařízení proto předem své zákazníky upozorňují, jaké je jejich zařazení. Všechny informace si můžete ověřit i prostřednictvím internetu na jejich domovské stránce. Zeptejte se i na dovolené specializované přesně pro děti. Podle programu, který vás tam čeká, můžete pak vybrat tu nejvhodnější možnost pro jejich věk. Stejným způsobem si můžete sami vyhledat hotel či penzion a zorganizovat si celou dovolenou vlastním úsilím. Takto alespoň budete vědět, že se vše přizpůsobí vašim představám.

Animátoři a spousta atrakcí

Nyní si pojďme vyhledat všechny možnosti, které by měly vaše děti dostatečně zabavit. Jako první se dívejte nabídku bazénů a vodních atrakcí. Právě ty totiž osloví děti v letních měsících nejvíce. Pokud je to možné, zjistěte i reakce předešlých zákazníků, které vám nejvíce napoví o čistotě vody a bezpečnosti tobogánů. Na dovolené byste určitě rádi našli i kousek volného času pro sebe. V tom případě je důležité zaměřit se na animátorské služby hotelů. Zatímco některé nabízejí jen různá vystoupení, skupinové cvičení nebo sportovní soutěže, jiné nabízejí navíc službu při které se vám na dohodnutý čas postarají o vaše mrňousy a vy můžete dělat co chcete. Před objednáním si také prohlédněte dětské koutky hotelů. Množství her, prolézaček a pískovišť děti zabaví a nezačnou se po čase nudit. K odstranění tohoto problému pomohou i zajímavá místa v okolí. Zjistěte si, kam se dá zajít na takový výlet, aby to zaujalo i malé účastníky. Mělo by to být něco netradičního, trošku adrenalinového, pestrého a plného překvapení.

Památky jsou pro většinu dětí nuda

Stejně, jako byste měli mít na paměti všechny zábavy, které děti potěší, myslete při volbě programu i na to, aby je to skutečně zaujalo. Když se dostanete někde na nové místo, rádi jej spolu s partnerem poznáte i prostřednictvím kultury. Jenže potomci vám spolknou maximálně jednu návštěvu historické památky. Vše navíc bude pro ně maximální nuda. Pokud nechcete, aby začali dovádět, musí mít příslib něčeho, co bude naopak podle jejich gusta. Tím může být například i ZOO. Zejména v zahraničí mohou vidět různá zvířata v podmínkách, jaké dosud neznaly. Při odhalování krás dovolenkové destinace dávejte pozor na domácí gastronomii. To co pro vás může znamenat chvilkové žaludeční komplikace, pro děti může být i dvoudenní problém. Mějte po ruce různé tablety a vyhýbejte se konzumaci vody z veřejného zdroje, neumytého ovoce a zeleniny, a přílišného množství ledových lahůdek.

Poznejte i Českou republiku

V některých situacích není ideální absolvovat dovolenou v zahraničí. Buď jsou ještě děti na tak dlouhou trasu příliš malé, nebo vám to nedovolují finanční podmínky. Pěkné dny můžete strávit i v naší domovině. Budete velmi překvapení, kolik zajímavostí tady u nás ještě neznáte. Prozkoumáte to tak nejen vy, ale i děti a odnesete si krásné vzpomínky. Můžete se postupně přesouvat i po více místech a vždy strávit pár dní v jiném regionu. Navštívíte tak různé aquaparky, prohlídnete si jinou přírodu, ochutnáte jinou kuchyni. Když se dostanete na okrajové části republiky, můžete si udělat jednodenní výlety i k některým z našich sousedů. Děti tam budou mít za sebou velmi zajímavou dovolenou, během které se zaručeně nezačnou nudit. Navíc vycestují i za hranice a navštívit mohou hned několik jiných zemí. A to vše během kratších jednodenních výletů. Jen nezapomeňte, i když se bude jednat jen o polodenní výlet, na vhodné zdravotní připojištění, ať vám zážitek nezkazí účet ze zdravotnického zařízení!
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Hormon lásky redukuje váhu a posiluje charitativní cítění

Hormony lásky pomáhají ke spokojenému životu a dokonce i ke štíhlejší postavě. Nevěříte? Poradíme vám,...
více...

Mít děti ve vyšším věku omlazuje

Mít děti je touhou většiny žen. Dříve bylo normální být matkou kolem dvacítky a starší těhotné ženy byli...
více...

Děti nemusí být středem vesmíru, aby z nich vyrostli slušní dospělí

Výchova dětí se nikde nevyučuje. Učíme se ze tedy za pochodu a ze svých chyb. Proto nám také někdy připadá,...
více...

Dovolená s malými dětmi? Prožijte ji společně s přáteli a jich dětmi!

Užít si dovolenou s malými dětmi? A proč ne! Sice jsou rodiny, které malé děti odkládají k babičkám...
více...

Usínání dětí nemusí být problém, když ...

Máte doma nespavé dítě? Zaveďte mu usínací rituály a snažte se dodržovat pravidelný denní režim. Dítě by...
více...

Desatero, které by měl znát každý rodič školáka

Výchova dětí ve školním věku, to je především záležitost rodičů. Určitě, škola je pro děti velkým...
více...

Děti vychovávané pouze matkou jsou zdravější, když tráví co nejvíc času se svým otcem

Tatínkové, věnujete se svým miminkům dostatečně? Pokud ano, budou vaše děti zdravější! Nejnovější výzkumy...
více...

Jak vybrat dítěti jméno, a která jména jsou u nás zakázaná?

Rodičovství, to není jen plánovaní toho, kdy přijde miminko na svět. Být rodičem, to znamená i vybrat svému...
více...

Osmák degu - nenáročný hlodavec s milou povahou

Hlodavce buď můžete milovat nebo je nenávidět. Jedni tvrdí, že to jsou milá a čistotná zvířátka, jiní jim...
více...

Psi, kteří milují teplo a vodu

Vybíráte psa a každé léto trávíte v teple u moře? Chcete, aby váš pes byl právoplatným členem rodiny, měl...
více...