Dítě zdarma a další varianty rodinné dovolené

Dovolená s malými dětmi není dovolenou v pravém slova smyslu, tedy taková, že by si na ni rodiče zcela odpočinuli. Ale většina rodičů to jako oběť nebere a ráda pro sebe i své děti něco udělá. Takto strávená dovolená stmelí celou rodinu a nabije ji pozitivní energií, která se bude hodit po celý rok. Vždyť i prohlížení pořízených fotografií, videa a suvenýrů zabaví vás i vaše děti a zažene špatnou náladu z povinností běžného života. Jde jen o to, dovolenou vybrat tak, aby se děti nenudily.

dovolená s malými dětmi, dovolená, rodiče, děti, letecká dovolená, hotel, animační programy

Specializované hotely

Nejde jen o takové zařízení, které najdete označené v katalozích cestovních kanceláří. Pozornost byste měli zaměřit na samostatné sítě, které celé hotely a animační programy zaměřují na pobyt s malými dětmi. Nenajdete je jen v exotických zemích, ale také v horském prostředí a na méně frekventovaných místech, kde si budete moci dokonale odpočinout a přitom vám nebude nic chybět, protože vše najdete v samotném areálu. Program aktivit je přitom přizpůsoben tak, že když dáte děti do nějakého dětského koutku, kde se zabaví třeba divadlem nebo nějakých soutěžích, vy si nejen můžete nečinně lehnout k bazénu, ale také vás může zlákat nějaká akce pro dospělé. Vraťme se ještě ke katalogovým hotelům. Dávejte si pozor na nerozmyšlený výběr. Někdy znamená uvedená značka pouze to, že v hotelu uvítají rodiny s dětmi. Jinak se tam kromě bazénu s pár skluzavkami nenachází nic zajímavého a děti budete mít stále znuděné u sebe. Ověřte si proto hotel i přímo na jejich oficiální internetové stránce, kde si přečtete kompletní nabídku jejich zařízení.

Dítě zdarma

Mnoho prodejců zájezdů nabízí rodinám zvýhodněné ceny pro nejmenší. Většinou však jde o katalogový prodej, který tedy nezahrnuje oblíbené last minut, které jsou poskytovány za nižší ceny. V tom případě je lepší přepočítat si celkové ceny. I když totiž zaplatíte více za původní cenu dovolené, vyjde vás to v konečném důsledku méně, protože nemusíte nic platit za děti. Není to však pravidlem, proto je vhodné provést různé přepočty. U cestovních kanceláří, ale zejména v závislosti na konkrétních zemích a hotelech se liší i věková hranice dětí. Zatímco někde mohou být zdarma jen děti do tří let, jinde je to do deseti a někde dokonce mohou být i větší děti do patnácti let. V takovém případě se však přidávají doplatky za stravu, které sice nejsou v plné výši, jako u dospělých, ale musí se doplácet. Někde zase můžete ušetřit objednáním si přistýlek v pokojích.

Nesnášejí stereotyp

Znáte to jistě i z domova. Jakmile mají děti k dispozici jen pár činností, kterým se mohou věnovat, bere je nuda a nevědí co se sebou. Jedinou výjimku tvoří asi jen počítačové hry. Abyste jim tedy připravili zajímavý program, dbejte na to, aby hotel nabízel skutečně pestrou nabídku animačních aktivit. Několik bazénů nebo moře s vodními atrakcemi jsou sice skvělé, ale po třech dnech to bude pro ně nuda. Podívejte se tedy, zda mají v okolí nějaké sportovní hřiště, co se nabízí ve městě, kde si s nimi můžete zajít a co netradičního jim můžete ukázat. Vezměte je i na nějaký výlet, který je vytrhne z hotelových vodních radovánek a po jednom dni změny se do nich opět pustí se stejnou vervou. A kdyby už velmi přihořívalo, zabalte do zavazadla i notebook, který vás ochrání před vší ztrátou vašeho volného času.

Kdy autem a kdy jinou dopravou

Cesta vlastním dopravním prostředkem nepochybně sníží vaše náklady. Zejména do Chorvatska se mnoho našich cestovatelů vypravuje právě tímto způsobem. Při tomto plánování však nelze zapomenout na to, že co bude během přesunu s dětmi. Už pro vás nejsou tak dlouhé hodiny v autě příjemné, tak co to pak udělá s nimi. Vymyslete si tedy pár přestávek, na kterých přenocujete a nebude to pro ně tak obtížné a navíc to bude zajímavější. Totéž platí i o autobusech. Na ty se spoléhejte raději jen u starších dětí, které to lépe překonají. Rozumnější je zainvestovat do létání, které vás bude stát sice nejvíce, ale ušetří vám spoustu problémů a za chvíli budete ležet na lehátku na pláži.

comments powered by Disqus


Podobné články


Děti, které vyrůstají v přehnané čistotě nejsou zdravější, opak je pravdou!

Imunita se tvoří ještě před tím, než se narodíme. Ale když se dítě narodí, je třeba jeho imunitu trénovat....
více...

Tablet pomáhá vychovávat moderní děti, ale i zde musí platit přesná pravidla

Tablet je pro dítě užitečná věc. To uznávají i dětští psychologové a lékaři. Ale v mnoha rodinách to...
více...

Hrajete si s dětmi? Nic se nemá přehánět, stačí hodina denně!

Rádi se chlubíte dovednostmi svých dětí a nejraději byste je obklopili jen samými vzdělávacími aktivitami? Tak to...
více...

Malé děti zvládnou snadněji manipulaci s telefonem, než si zavázat tkaničku

Hrát si s chytrým mobilním telefonem často vidíme i velmi malé děti. Vždy jde o klasický scénář, kdy maminka...
více...

Láska děti vychovává, ale důležitá je i konfrontace s prohrou

Na výchovu dítěte nemusíte být expert a přesto poznáte, že láska je to nejdůležitější, čím můžete svému...
více...

Výchova dítěte po rozvodu a nový přístup, kde oba rodiče jsou stále oporou

Děti rozvodem a rozchodem rodičů nejenže ztrácejí svůj svět, v němž měli oba rodiče, ale musí se často...
více...

Kdy je dítě schopné se zodpovědně postarat o mladšího sourozence?

Kde je věková hranice schopnosti postarat se nejen o sebe, ale i o sourozence a to bez přítomnosti dospělých? Kdy...
více...

Podplácíte své děti? Taková verze výchovy se vám vymstí!

Podplácíte své děti? Tedy myslíme tak, že využíváte systém odměn k motivaci dítěte, případně ho...
více...

Děti umírají zbytečně na následky úrazů nejen na silnici, ale i v domácnosti

Drobné oděrky a modřiny nutně k dětskému věku patří. Dokonce dříve často fungovala prevence stylem “zkus,...
více...

Dovolená v Česku je s malými dětmi to nejlepší, co pro ně můžete udělat

A je tu zase čas dovolených. Krásná doba, kterou jste jako svobodní a bezdětní trávili bez rozmyšlení a všude...
více...