Co dělat, když po porodu chybí chuť na intimní soužití?

Láska a milování je nejen kořením života, ale i klíčem ke spokojenému vztahu. I když se ta láska časem mění. Na začátku vztahu je úplně jiná, než když se narodí první dítě. To většina žen veškerou svou energii věnuje malému tvorečkovi a milostný život jde na čas stranou. Navíc její tělo se potřebuje minimálně šest neděl po porodu zregenerovat. Ale co dělat, když chuť na milování nepřichází ani když už by měla, a partnerovi projevy lásky chybí?

rodina, péče o dítě, intimní život, láska, milování, vztahy, muži, ženy

Odpočatá žena je i spokojená

Některé maminky mají po narození miminka snížený sexuální apetit i v důsledku nadměrné únavy a vyčerpanosti. Péče o malého človíčka dá věru řádně zabrat a navíc, ani každodenní rutina není pro psychickou pohodu maminky právě výhrou. Jak pak může žena myslet ještě i na milování? V první řadě si tedy třeba najít nějaký čas na odpočinek a dobití energie. Na odpočinek můžete využít chvilky, kdy miminko spí - proč si nezdřímnout spolu s ním? Případně zapojte partnera nebo babičku, nebo poproste jinou blízkou osobu, aby vám drobečka chvilku pohlídala. Vy zatím odpočívejte. Klidně si pospěte, nebo se věnujte své oblíbené činnosti. Hlavně žádný úklid! Když budete dobře odpočatá, budete mít i více sil a chuti na milování.

Najděte si čas

Maminky na mateřské dovolené toho mají práce opravdu dost - starat se o miminko a udržet dobrý chod domácnosti je nejednou velmi namáhavé. Někdy možná máte pocit, že by den měl být nafukovací, abyste to všechno postíhala. Když konečně děťátko usne, možná se už těšíte, kdy si konečně v klidu podíváte na další díl svého oblíbeného seriálu. Někdy se opravdu může zdát obtížné vtěsnat do běžného dne nějaký ten čas na intimní chvilky, ale dá se to. A věřte, že pro váš vztah je to určitě lepší, než sledování televize. Váš milostný život je důležitý a měla byste si na tyto příjemné aktivity najít čas. Když tedy váš drobeček sladce spinká a partner na vás dívá "výmluvným" pohledem, nechte se svést. Nebo občas nechte miminko s babičkou či jinou osobou, které důvěřujete a "ušetřený" čas věnujte jen a jen svému partnerovi. Upevníte tím váš vztah a oprášíte vášeň.

Dejte mu najevo, že je pro vás stále důležitý

Častou chybou čerstvých maminek bývá, že se zcela oddají svým mateřským povinnostem a všechnu svou pozornost věnují najednou svému miminku. Na partnera jaksi pozapomenou, děťátko má přednost ve všem. Takové chování však může nadělat ve vztahu hodně škody. Je sice zcela přirozené, že své dítě milujete a chcete se mu věnovat naplno, ale je zde i váš partner, který se najednou ocitl na druhé koleji. Dejte si tedy pozor, abyste se nedostala do situace, kdy se váš milovaný bude cítit odstrčený a nepotřebný. Jistě by to nebylo příjemné ani vám. Snažte se tedy i po narození děťátka věnovat svému partnerovi dostatek času a pozornosti. Mluvte spolu, zajímejte se o něj a projevujte si navzájem lásku. Láska je totiž jako květ, o který pokud se dobře nestaráme, začne pomalu ale jistě vysychat.

Když chybí chuť 

Možná si velmi dobře uvědomujete, že prohlubování vašeho intimního života je pro váš vztah důležitým faktorem, ale jaksi v sobě nemůžete najít chuť na milování. V takovém případě byste se měla zeptat, kde je příčina tohoto problému. Pokud od porodu ještě neuplynulo dost času, možná se bojíte bolesti. Nebo máte strach, že byste opět otěhotněla. A možná si jen nepřipadáte dostatečně sexy. Základem tedy je odhalit příčinu a potom zapracovat na odstranění problému. Vysvětlete svému partnerovi, proč se zdráháte, aby neměl pocit, že vám už na něm nezáleží. Snažte se společně řešit tuto situaci a pokud již vyčerpáte všechny možnosti, zvažte, zda by nebyla vhodná návštěva psychologa nebo sexuologa. Za záchranu vašeho vztahu nebo manželství to jistě stojí.

comments powered by Disqus


Podobné články


Sex na kapotě auta

V sexu je určitě na předních místech výběr partnera a milování jako takové. Ale určitou roli hraje...
více...

Ženy touží po mužích, kteří si na ně udělají čas

Po čem ženy touží, vrtá hlavou nejednomu muži. Někteří sice tvrdí, že ženy samy nevědí, po čem touží a je...
více...

Sex až na posledním místě?

Ložnice je pro zamilované páry místo, které jen s nevolí opouštějí. Sex z této části bytu jen čiší. Ale jak...
více...

Jak neodradit muže hned na začátku vztahu?

Jste nezadaná a chcete to změnit? Potom se vyvarujete chyb, které často dělají z atraktivních žen neudatelné...
více...

Psaní SMS může zbytečně ukončit nadějně se rozvíjející vztah

Rádi konverzujete formou SMS nebo nejrůznějších chatů? Tak tahle konverzace je sice rychlá, ale má svá úskalí....
více...

Hledání partnera na celý život je někdy dlouhodobá záležitost, ale vytrvejte!

Život single je na první pohled jednodušší, ale není dobré v něm dlouho setrvávat. Když už jste se nabažili...
více...

Jak nepřijít o partnera? Naslouchejte mu!

Bojíte se o svého partnera? Tak to by vás vaše obava mohla motivovat k tomu, aby se s vámi váš partner nenudil....
více...

Porod nemusí bolet a maminky neprotrpí svůj nejkrásnější okamžik v životě

S blížícím se porodem vyvstává pro budoucí maminky řada otázek. Jednou z nich je, zda rodit s tlumením bolesti...
více...

Kde se úspěšně seznámit? Seznamky na internetu raději vynechejte!

Starší a zadaná část populace si myslí, že dnes je seznamování hračka. Proč je ale potom tolik osamělých...
více...

Ženy hledají průměrné muže, protože se bojí, že by na atraktivní typy nebyly samy

Seznámit se s ideálním protějškem se může zdát v době internetové komunikace celkem snadné. Ale není to tak....
více...