Jak předcházet nepříjemnému pocení?

Deodoranty se staly neodmyslitelnou součástí moderní péče o tělo. Rozmanitost těchto produktů dovoluje, abychom i u velmi citlivé pokožky potlačili nepříjemné tělové pachy provázející pocení.

Deo - Spreje

Klasika – deospreje jsou určeny zejména pro lidi, kteří milují extra rychlé osvěžení. Bohužel plyn obsahuje většinou alkohol, který pomáhá rovnoměrnému rozložení substancí a přirozeným odpařováním tato složka velmi rychlé vyprchá. Proto je doba působení relativně krátká a je většinou nutné po několika hodinách nanášení opakovat.

Deo - rozprašovače

Jsou k přírodě a životnímu prostředí šetrnější než deo-spreje. Rozprašovače fungují na principu malé pumpičky, která je při nanášení stlačována. Nejsou tedy poháněny plyny a také jejich obaly jsou rychleji a snadněji recyklovatelné. Protože je na kůži nanášena vyšší konzistence ochranné substance, účinkují zpravidla déle než plyn.

Deo-Roll on

U kuličkových deodorantů je látka zabraňující pocení aplikovaná na pokožku přes otáčivou plastikovou kuličku. Předností tohoto druhu antiperspirantů je fakt, že bývají vyrobeny bez alkoholu a pohonných plynů, jako je tomu u plynu a tím je chráněna naše pokožka. Roll-ony se vyrábějí také bez konzervačních prostředků.

Deo - krémy

Deo krémy působí nejúčinněji na ochlupené či zcela oholené pokožce, kterou potáhne tzv. filmem ochranné látky. Je to nejlepší varianta pro osoby s velmi citlivou pokožkou či alergiky.

Tuhé deodoranty v tubě

Jsou velmi oblíbené zejména pro svou praktičnost - jsou ideální do sportovních a cestovních tašek či kabelek, protože nehrozí riziko jejich rozbití a vytečení. Také odolávají poměrně vysokým teplotám. Tuhé deodoranty nejsou příliš vhodné pro silně potící se osoby, protože film, který při jejich nanášení pokryje pokožku podpaží, není příliš silný a spolehlivě neochrání před pachem. Vhodné jsou naopak pro lidi holicí si ochlupení v podpaží a pro svůj nízký obsah konzervačních látek a absenci alkoholu také pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Deo - krystal

Ještě před několika lety byl deo-krystal velmi populární. Navlhčený krystal pokryje pokožku velmi jemným filmem krystalové soli, která způsobuje slabé stahování pórů, což způsobí slabší pocení. Předností tohoto druhu deodorantu je 100% absence konzervačních a barvicích látek, parfémů a ostatních chemických složek. Je velmi šetrný k pokožce a může být používán i několik let - jeho doba životnosti je neomezená.

Tělový pudr

Tělové pudry nejsou zatím tak populární jako jiné deodoranty, ale některé druhy pokožky je snášejí lépe. V letních měsících je jejich používání výhodou, protože jsou lehčí než normální deodoranty a neškodí kůži ani při přímém styku se sluncem než druhy obsahující alkohol. Při používání vsakuje "pudrový film" vlhkost způsobenou pocením. Velmi často jsou k dostání pudry ve stejné parfemaci jako parfém či toaletní voda.

comments powered by Disqus