Krásná postava bez cvičení a změny jídelníčku?

Datum článku: 22. 5. 2019

Formování postavy je dlouhodobý proces a žádná dieta vám postavu nevyformuje. To je jasné, ale co tedy a jak cvičit, aby jste měli krásnou a štíhlou postavu? Ideální je, svěřit se nejprve do rukou trenéra a až později pokračovat sami. Zamezíte tím začátečnickým chybám, které ke krásné postavě rozhodně nevedou a navíc berou motivaci pro další cvičení!

Krásná postava bez cvičení a změny jídelníčku?

Cvičení zatočí se "špatným" cholesterolem

Snižte ho pohybem! Někomu se objeví svaly rychle na rukou, avšak s nohama se pořádně potrápí. Jinému se ihned zvětší stehna, ale cihličky na  břiše zůstávají pouze snem. Růst svalové hmoty ovlivňuje hladina hormonů v těle. Muži jsou silnější než ženy, neboť v jejich organizmu se nachází mnohem více testosteronu. Díky tomu nabírají svalovou hmotu rychleji. Její budování závisí i na počtu svalových buněk v každém svalu. Výzkumy potvrdily, že každý se narodí s přesně stanoveným počtem. Intenzivním tréninkem se zvětší pouze velikost svalových vláken.

Spolupracujte s trenérem

Co chcete dosáhnout? Pouze pokud si dáte tuto otázku, budete umět trenér přesně nastavit druh cvičení, jeho stavbu i zátěž. Na to, abyste dosáhli výsledky v nabírání svalové hmoty, musíte cvičit minimálně 3-krát týdně. Zejména na začátku požádejte o pomoc odborníka. Nevhodný výběr cviků, případně špatná technika může kromě bolestí zad či kloubů, vyústit do nerovnoměrného rozvoje svalové hmoty. Její růst se může dokonce úplně zastavit. Když si osvojíte správnou techniku a dosáhnete první výsledky, můžete se vydat na samostatnou dráhu v cvičení.

Sportovci jsou ve výhodě

Ideální je střídat posilování s jinými aktivitami. Plavání, běh, bruslení, ale i různé indoor aerobní cvičení jako například zumba, body work, fat burner, dopomohou k vytvoření vysněného efektu. Tělo tak zatěžujete rovnoměrně. Při získávání svalové hmoty mají výhodu bývalí aktivní sportovci. Svaly a nervový systém si totiž pamatují, v jaké byly kdysi kondici. Pokud jste z nějakého důvodu přestali cvičit a po čase opět začnete, obnoví se vám svaly rychleji než těm, kteří nikdy výrazně nesportovali. Získanou formu si musíte udržovat. To se vám podaří jen v případě, kdy vás sport baví. Cvičení neberte jako trest, ale jako životní styl. Můžete cvičit i každý den několik hodin, ale když po příchodu domů sníte všechno, co vidíte, efekt se nedostaví. Bez úpravy jídelníčku se postava prostě nevyformuje!