CrossFit vás připraví na všechno

CrossFit je nejen dřina, ale i krásný pocit. Díky němu budete sport milovat a nezaskočí vás žádná fyzická zátěž. Vybudujete si skvělou kondici. Do vašeho života spolu se cvičením vstoupí radost a odhodlání. Je to životní postoj, láska k životu i pohybu.

sport, cvičení, crossFit, zdraví, životní styl

Kvalitu CrossFitu prověřil čas,

protože začátky tohoto cvičení sahají ještě do období sedmdesátých let minulého století. Fitness program, který založil Greg Glassman, je jasně zaměřen - budování celkové fyzické zdatnosti. Mnozí si kladou otázku, v čem je CrossFit jiný v porovnání s ostatními sportovními disciplínami. Jednou z myšlenek CrossFitu je, být připraven na všechno. Nebýt specialistou v jedné disciplíně, ale být dobrý ve všem. Což v podstatě dokazují CrossFitoví atleti na CrossFit Games. K dosažení této mety se využívá vybavení fitcentra i přírody, přičemž všestranný rozvoj účastníka po sportovní stránce vychází zejména z funkčního tréninku (zahrnuje pohyby ze života, které jsou člověku nejpřirozenější). Proto se v letních měsících soutěží a posiluje na hřištích, překonávají se překážky v přírodě, plave se v jezeře, nebo jezdí na kole. Budou tam použity cviky ze vzpírání, gymnastiky, kardio disciplíny, ale nevíte v jakých kombinacích. Při CrossFit přijdete na soutěž, a až tam se dozvíte, co vás čeká. Je to stále něco jiného, ​​a to je na CrossFit zajímavé a originální.

CrossFit - sport pro (ne) obyčejné lidi

CrossFit je celosvětovou komunitou, která má své zastoupení i ve více městech. CrossFit není jen o sportu. Je o lidech, jejich emocích, touhách a cílech. Na první pohled se může zdát, že CrossFit je spíše pro pokročilejší sportovce, není to však pravda. Tento komplexní sportovní program ocení všichni, muži i ženy, mladší i starší. Tréninky se dají přizpůsobit potřebám a schopnostem vrcholových sportovců, ale i úplným začátečníkům. Nemění se trénink, ale přizpůsobuje se intenzita, váha, náročnost cviků. Mnohé CrossFitové tělocvičny nabízejí tréninky pro začátečníky. Je tam prostor na vysvětlení cviků, techniky a postupné přidávání intenzity. Tímto způsobem si mohou i úplní nováčci vyzkoušet CrossFitový trénink. 

CrossFit vůbec není jen doménou mužů

Je populární mezi ženami i mezi muži. Na začátku převládali muži, ale nyní přichází stále více žen a dívek. Obdiv si zaslouží každý jeden člověk, který se CrossFitu zúčastní ...

CrossFit je sportovní disciplína, která má srdce i duši

Tvoří ji lidé, kteří se lekcí účastní a vydají ze sebe nejen pot, ale i kus ze svého vnitřního JÁ. Mnoho lidí se s obdivem dívá na atlety, kteří vyhrávají soutěže. Jsou to skvělí sportovci a dokážou neskutečné věci. Patří jim můj obdiv. Ale jsou tu lidé, kteří vedle své práce, rodiny, povinnostem a denním shonu, přijdou na trénink a dají ze sebe všechno. Na ty se často zapomíná, protože možná nemají až tak rychlé časy a nezvedají až tak velké váhy. Ale přesně takové lidi je třeba obdivovat. (Ne)obyčejní lidé, kteří se překonají a přijdou si vyzkoušet CrossFit. CrossFit se stal sportem, ale je tam něco víc, než jen těch pár dní na CrossFit Games. Společnost lidí, atmosféra na tréninku, nasazení, touha překonat se, posunout se dál .... Je to krásný sport a krásný způsob trénování. Ale nejlepší je, si to vyzkoušet na vlastní kůži. To můžete udělat v CrossFit. Všude Vás rádi přivítají.

Láká vás CrossFit, co byste měli vědět?

Pokud jste začátečník, odhoďte zábrany a, jednoduše, si lekci CrossFitu vyzkoušejte. Ještě předtím si však ověřte, zda se hodiny konají pod vedením zkušeného a vyškoleného trenéra, protože je mnoho takových, kteří "dělají CrossFit", ale mají to pouze odkoukané z videí, nebo to dělají jen proto, že je to populární. Jinak, stačí zavolat, informovat se o trénincích. Přijít na začátečnický trénink a vyzkoušet si to. Tréninku se není třeba bát. Každý cvik se dá zjednodušit, každý trénink se dá upravit. Snahou dobrých trenérů je, představit tento styl tréninku všem, kteří o to mají zájem. Společnost lidí, kteří dělají CrossFit u nás roste, a to je dobře. Zkuste do této společnosti zavítat i vy.

comments powered by Disqus


Podobné články


Pilates, box a tanec v jednom? Zkuste piloxing!

Víte co má společného box, tanec a pilates? Daly vzniknout úžasné sportovní aktivitě s názvem piloxing....
více...

Cvičení pomáhá těhotným ženám lépe zvládnout přípravu, samotný porod, ale i regeneraci po porodu

Cvičení v době těhotenství by pro zdravou ženu nemělo být problém. I když neustále přibývá rizikových...
více...

Proteinové tyčinky si můžete jednoduše vyrobit i bez pečení

Proteinové tyčinky jsou rychlou alternativou zdravé svačinky. Určitě jsou lepší variantou, než jídlo typu baget...
více...

Krásná postava do plavek? Cvičení, masáž a zelenina!

Štíhlá postava a vyšpulené bříško? To je problém, který trápí mnoho žen. Jistou práci zde odvede vhodné...
více...

Sedm rad pro příjemné ranní vstávání

Patříte mezi lidí, kteří si neumí představit fungování bez kávy? Ráno se vzbudíte a již saháte do dóze...
více...

CrossFit - první lekce je vždy o odvaze

CrossFit je intenzivní tréninkový program, který má stále více příznivců. Není určen pouze pro vrcholové...
více...

Cviky na sexy bříško

Máte vypoulené břicho a kolem pasu nehezké faldy? A jste se svou postavou spokojeni? Určitě nejste, ale zapracovat...
více...

Bolesti zad a cviky, které jsou jejich účinnou prevencí

Posilování svalů v oblasti zad přispívá k atraktivní postavě a navíc, působí jako účinná prevence bolestí...
více...

CrossFit - kolektivní všestranné cvičení

CrossFit je kolektivní cvičení, které se řadí mezi top programy, které zvyšují nejen kondici a upevňují zdraví,...
více...

Cvičení jógy v přírodě - atmosféra, která je nepopsatelná

Na jedné straně jsme stále více obklopeni technikou a na druhé vyhledáváme místa, kde cítíme sepjetí...
více...